من انقلابی ام

"ما انقلاب كرديم كه واقعيت ها را تغيير دهيم، نه كه آنها را بپذيريم." شهيد بهشتي

ارتحال عالم مجاهد انقلابی، مرحوم آیت الله مهدوی کنی را به رهبر انقلاب و کلیه دانشجویان دانشگاه امام صادق(علیه السلام) تسلیت می گویم.

امام خامنه ای رهبر انقلاب:

«این عالم بزرگوار از جمله‌ی نخستین مبارزان راه دشوار انقلاب و از چهره‌های اثرگذار و یاران صمیمی نظام جمهوری اسلامی و از وفاداران غیور و صادق امام بزرگوار بود و در همه‌ی عرصه‌های مهم کشور در دوران انقلاب شجاعانه و با صراحت تمام نقش‌‌آفرینی کرد. از عضویت در شورای انقلاب و سپس تشکیل کمیته‌های انقلاب در آغاز تأسیس نظام اسلامی تا تصدی وزارت کشور و سپس قبول نخست وزیری در یکی از سخت‌ترین دوران‌های جمهوری اسلامی، و تا ورود در عرصه‌ی تولید علم و تربیت جوانان صالح و تأسیس دانشگاه امام صادق(علیه‌السلام) و تا امامت جمعه تهران و سرانجام ریاست مجلس خبرگان، همه جا و همه وقت در موضع یک عالم دینی و یک سیاستمدار صادق و یک انقلابی صریح ظاهر شد و هرگز ملاحظات شخصی و انگیزه‌های جناحی و قبیله‌ای را به حیطه‌ی فعالیت‌های گسترده و اثرگذار خود راه نداد. این انسان بزرگ و پرهیزگار، همه‌ی وزن وزین خود را در همه‌ی حوادث این دهها سال در کفه‌ی حق و حقیقت نهاد و در دفاع از راه و سیره‌ی انقلاب و نظام، کوتاهی نورزید. رحمت و رضوان الهی بر روان پاک او باد.»

شادی روحش صلوات

نوشته شده در سه شنبه 1393/07/29ساعت 14:55 توسط میلاد| |

یا رب، دل دوستان پر ز غم نکنی

با تیر بلا قامت ما خم نکنی

ای چرخ، تو را به حق قرآن سوگند

یک مو ز سر رهبر ما کم نکنی

***

سلامتی نایب برحق امام زمان(عج)، پیشوای آزادگان و امید مستضعفان، امام خامنه ای صلوات

http://farsi.khamenei.ir/ndata/news/27386/B/13930617_0227386.jpg

کوری چشم دشمن،

حال آقا کاملاً خوب و مطلوب است.

الحمدلله.

نوشته شده در دوشنبه 1393/06/17ساعت 15:31 توسط میلاد| |

حفظ نظام اسلامی، واجب­ترینِ واجبات

                                                                         

امام­عصر(عج) هم خودش را برای اسلام، فدا می­کند

 

 *   حضرت امام­خمینی(ره) در تاریخ 25/8/1360 در دیدار با مسئولان بنیاد شهید در بخشی از بیانات خود راجع به اهمیت حفظ نظام جمهوری­اسلامی فرمودند:

«امروز ما از روزهاى قبل بيشتر احتياج به همبستگى داريم. امروز ما مواجه با همه­ی قدرت­ها هستيم و آنها در خارج و داخل دارند طرح‏ريزى مى‏كنند؛ براى اينكه اين انقلاب را بشكنند و اين نهضت اسلامى و جمهورى­اسلامى را شكست بدهند و نابود كنند. و اين يك تكليف الهى است براى همه كه اهمّ تكليف­هايى است كه خدا دارد؛ يعنى، حفظ جمهورى­اسلامى از حفظ يك نفر- و لو امام­عصر باشد- اهميتش بيشتر است؛ براى اينكه امام­عصر هم خودش را فدا مى‏كند براى اسلام. همه­ی انبيا از صدر عالَم تا حالا كه آمدند، براى كلمه حق و براى دين­خدا مجاهده كردند و خودشان را فدا كردند. پيامبر اكرم آن­همه مشقّات را كشيد و اهل­بيت معظّم او آن­همه زحمات را متكفّل­شدند و جانبازى‏ها را كردند؛ همه براى حفظ اسلام است.»

*    همچنین ایشان در تاریخ 1/1/1362 فرمودند:

«من به شما عرض كنم كه اگر خداى نخواسته، خداى نخواسته اسلام در ايران سيلى بخورد، بدانيد كه در همه­ی دنيا سيلى خواهد خورد؛ و بدانيد كه به اين زودى ديگر نمى‏تواند سرش را بلند كند. اين الآن يك تكليف بسيار بزرگى است كه از همه­ی تكاليف بالاتر است، حفظ اسلام در ايران‏.»

*   امام(ره) در کتاب ولایت­فقیه، صفحه 69 خطاب به علما:

«ما مكلّف هستيم كه اسلام را حفظ كنيم. اين تكليف از واجبات مهم است؛ حتى از نماز و روزه واجب­تر است. همين تكليف است كه ايجاب مى‏كند خون­ها در انجام آن ريخته­شود. از خون امام­حسين(علیه­السلام) كه بالاتر نبود، براى اسلام ريخته شد. و اين روى همان ارزشى است كه اسلام دارد. ما بايد اين معنا را بفهميم، و به ديگران هم تعليم بدهيم. شما در صورتى خلفاى اسلام هستيد كه اسلام را به مردم بياموزيد. و نگوييد بگذار تا امام­زمان(علیه­السلام) بيايد. شما نماز را هيچ­وقت مى‏گذاريد تا وقتى امام زمان(علیه­السلام) آمد، بخوانيد؟ حفظ اسلام واجب­تر از نماز است... اينجا ننشينيد فقط مباحثه كنيد؛ بلكه در ساير احكام اسلام مطالعه كنيد؛ حقايق را نشر دهيد؛ جزوه بنويسيد و منتشر كنيد، البته مؤثر خواهد بود. من تجربه كرده‏ام كه تأثير دارد.»

*  فرازهایی از وصیت­نامه امام­خمینی(ره):

«حفظ اسلام در رأس تمام واجبات است، كه انبياى عظام از آدم(عليه­السلام) تا خاتم­النبيين(صلّى­ا... عليه و آله) در راه آن كوشش و فداكارى جانفرسا نموده‏اند و هيچ مانعى آنان را از اين فريضه بزرگ بازنداشته؛ و همچنين پس از آنان اصحاب متعهّد و ائمه اسلام(عليهم صلوات ا...) با كوشش­هاى توانفرسا تا حدّ نثار خون خود در حفظ آن كوشيده‏اند. و امروز بر ملّت ايران، خصوصاً، و بر جميع مسلمانان، عموماً، واجب است اين امانت الهى را كه در ايران به طور رسمى اعلام شده و در مدتى كوتاه نتايج عظيمى به بار آورده، با تمام توان حفظ نموده و در راه ايجاد مقتضيات بقاى آن و رفع موانع و مشكلات آن كوشش نمايند.»

«اینجانب نصیحت متواضعانه­ی برادرانه می­کنم که آقایان محترم... برای خدا و حفظ اسلام، این جمهوری را تقویت نمایند و باید بدانند که اگر این جمهوری­اسلامی شکست بخورد، به جای آن یک رژیم اسلامی دلخواه بقیه ا... (روحی فداه) یا مطیع امر شما آقایان تحقق پیدا نخواهدکرد. بلکه یک رژیم دلخواه یکی از دو قطب قدرت به حکومت خواهد رسيد و محرومان جهان که به اسلام و حکومت اسلامی روی آورده و دلباخته­اند مأیوس می­شوند و اسلام برای همیشه منزوی خواهدشد و شماها روزی از کردار خود پشیمان می­شوید که کار گذشته و دیگر پشیمانی سودی ندارد.»

*   رهبر انقلاب اسلامی حضرت امام­خامنه­ای در تبیین مواضع امام(ره) راجع به حفظ نظام­اسلامی می­فرمایند:

 «امام حراست و صيانت از جمهورى­اسلامى را اوجبِ واجبات مي­دانست. اوجبِ واجبات، واجب‌ترينِ واجب­ها، صيانت از جمهورى اسلامى است؛ چون صيانت اسلام - به معناى حقيقى كلمه - وابسته‌ى به صيانت از نظام سياسى اسلامى است. بدون نظام سياسى، امكان ندارد.» [خطبه‌هاى نماز جمعه در حرم امام­خمينى(ره)، 14/3/1389]

*   ایشان همچنین بر لزوم سانسور نکردن مواضع امام(ره) تأکید کردند:

«خوشبختانه بيانات امام در دسترس است، تدوين شده است... نبايد براى خوشامد اين و آن، برخى از مواضع حقيقى امام را يا انكار كرد، يا مخفى نگه داشت. بعضى اينجور فكر مي كنند - و اين فكر غلطى است - كه براى اينكه امام پيروان بيشترى پيدا كند، كسانى كه مخالف امام هستند، آنها هم به امام علاقه‌مند شوند، بايستى ما بعضى از مواضع صريح امام را يا پنهان كنيم يا نگوئيم يا كمرنگ كنيم؛ نه، امام هويتش، شخصيتش به همين مواضعى است كه خود او با صريح‌ترين بيان­ها، روشن‌ترين الفاظ و كلمات، آنها را بيان كرد. همين‌ها بود كه دنيا را تكان داد. همين مواضع صريح بود كه توده‌هاى عظيم را مشتاق ملّت ايران و بسيارى را پيرو ملّت ايران كرد. اين نهضت عظيم جهانى كه شما امروز در گوشه و كنار دنياى اسلام نشانه‌هاى آن را مى‌بينيد، از اين طريق به راه افتاد. امام را صريح بايد آورد وسط ميدان. نمي­شود براى اينكه فلان مُستَشرِق يا فلان دشمن مبانى اسلامى از اسلام خوشش بيايد! ما مواضع امام را پنهان كنيم يا پوشيده كنيم يا آن چيزهایى كه به نظرمان تند مى‌آيد، كمرنگ كنيم. اين غلط است.

امام منهاى خط امام، آن امامى نيست كه ملّت ايران به نَفَس او، به هدايت او جانشان را كف دست گرفتند، فرزندانشان را به كام مرگ فرستادند، از جان و مالشان دريغ نكردند و بزرگترين حركت قرن معاصر را در اين نقطه‌ى عالم به وجود آوردند. امام منهاى خط امام، امام بى‌هويت است. سلب هويت از امام، خدمت به امام نيست. اين كج‌انديشى است كه ما مواضع امام را انكار كنيم... به جوان­ها عرض مي­كنم: برويد وصيتنامه‌ى امام را بخوانيد. امامى كه دنيا را تكان­داد، امامى است كه در اين وصيتنامه منعكس است، در اين آثار و گفتار منعكس است.» [14/3/1389]

*   نتیجه اینکه:

بدیهی است تکالیفی که صبغه‌ی جهادی دارند، با سرمایه‌گذاری از «جان و مال» محقق می‌گردند و در این میان، جان مهمتر و گران‌قیمت‌تر از مال است. حال سؤال می‌شود که به فرض، همه مال را در راه جهاد هزینه کردیم، میزان گذشت از جان چقدر است؟ می‌فرماید تا شهادت پیش برو، خدا هم مالَت را می‌خرد و هم جانت را. سؤال بعدی پیش می‌آید: فرض کنیم که از جان خودمان گذشتیم، اما وقتی پای جان دیگری وسط می‌آید، چه باید کرد؟ آیا اگر امر واقع شد بین دفاع از جانی دیگر [که عزیز و محترم است]، یا دفاع از انقلاب، حکومت اسلامی و نظام جمهوری اسلامی ایران، کدام اولی می‌باشند؟ خب پاسخ عقل و شرع روشن است که دفاع از اسلام و نظام اسلامی اولی است.

اما، مقام، درجه، رتبه و قیمت جان‌ها نیز متفاوت است، جان خودمان و پدر و مادر و همسایه‌مان [به لحاظ نقش در کارگاه هستی و اثر وجود] در رتبه و مقامی است؛ جان عالِم، دانشمند، استاد، یک مسئول، یک وزیر، یک رییس­جمهور و یک رهبر، در رتبه‌های دیگری قرار دارد؛ حال تا چه رتبه‌ای جان باید فدای دفاع از اسلام و حکومت و نظام اسلامی شود؟ و اگر امر واقع شد بین حفظ جان و حفظ حکومت اسلامی، کدام اولی است؟ پاسخ این است که حفظ نظام از حفظ همه جان‌ها بالاتر است، حتی تا جان «امام معصومعلیه‌السلام». و دلیل روشن آنکه معصومین (علیهم­السلام) نیز همه جان خود را فدای حفظ اسلام، حفظ قرآن، بقای اسلام و دفاع از ولایت و حکومت اسلامی نمودند. بدیهی است که اهل­بیت(علیهم­السلام) را به خاطر اختلاف فقهی بر سر شکل وضو یا غسل و طهارت ترور نکرده‌اند، بلکه بحث ولایت و حکومت بوده است.

>> پس، بحث برنگردد به اینکه «مگر ما در حدّی هستیم که جان امام را فدا کنیم!؟»، چراکه اصلاً چنین موضوعی مطرح نشد. قرار نبود ما کسی را «فدا» کنیم. بلکه موضوع این بود که «این تکلیف الهی، از تکلیف حفظ جان خود و دیگری اولی‌ است، حتی حفظ جان امام معصوم(علیه­السلام)، چنانچه آنان خود جانشان را در راه حفظ اسلام فدا کردند. مگر امیرالمؤمنین(علیه­السلام) برای حفظ اسلام از جان زهرای اطهر(علیها­السلام) و جان خود نگذشتند؟ مگر امام­حسن(علیه­السلام) چنین ننمودند؟ آیا نمی‌شد که با سیاسی‌کاری، اسلام را خرج کنند و جان خود را که امام­عصر بودند محافظت کنند؟ مگر امام­حسین(علیه­السلام) از جان خود و برادری چون حضرت اباالفضل­العباس و فرزندانی چون­حضرت­علی­اکبر و ... (علیهم­السلام) نگذشتند؟! بدیهی است که اول مخاطب کلیه‌ی آیات جهادی و آیاتی که دستور داده شده مال و جان را فدای اسلام و حفظ اسلام و استقرار حکومت اسلامی و برپایی قسط و عدل کنید، خود امام­عصر(علیه­السلام) در هر زمانی می‌باشد. لذا آن بزرگواران بر این عقیده استوار بودند که حفظ حکومت اسلامی، از حفظ جان امام­عصر(علیه­السلام) [که خودشان بودند] واجب‌تر است، که همه جان خود را فدا کردند.[www.aviny.com]

 

نوشته شده در یکشنبه 1392/11/27ساعت 10:55 توسط میلاد| |

 

«مثل كسى كه از خانواده و حرم و ناموس خود دفاع مى‌كند، از انقلاب و ارزش­ها و دستاوردهاى آن، همين‌طور دفاع كنيد. زن و مرد و پير و جوان، در هر شغلى از شغل­ها كه هستيد و در هر گوشه‌اى از اين كشور كه زندگى مى‌كنيد- فرق نمى‌كند- بدانيد كه اين انقلاب آسان به‌دست نيامده است.»

امام خامنه ای(ارواحنا فداه) - ۲۸/۷/۱۳۶۸

 

* ۲۲ بهمن، همه می آییم *

نوشته شده در دوشنبه 1392/11/21ساعت 22:46 توسط میلاد| |

:: مصاحبه با رهبر انقلاب ::

با تسلیم­شدن، مشکل اقتصاد حل نمی­شود

 

 * فراموش نکنیم امام­امّت پیش از مذاکرات ژنو چه فرمودند *

 

* نتیجه­ی نهایی این مذاکرات هسته­ای چه خواهدبود؟

«يك تجربه‌اى در اختيار ملّت ايران است. اين­تجربه ظرفيّت فكرى ملّت ما را بالا خواهدبرد؛ مثل تجربه‌اى كه در سال ۸۲ و ۸۳ در زمينه‌ى تعليق غنى‌سازى انجام گرفت، كه آن‌وقت تعليق غنى‌سازى را در مذاكرات با همين اروپايى‌ها، جمهورى­اسلامى براى يك مدّتى پذيرفت. خب ما دو سال عقب افتاديم، لكن به نفع ما تمام شد. چرا؟ چون فهميديم كه با تعليق غنى‌سازى، اميد همكارى از طرف شركاى غربى مطلقاً وجود ندارد. اگر ما آن تعليق اختيارى را - كه البتّه به‌نحوى تحميل شده بود، لكن ما قبول كرديم، مسئولين ما قبول كردند - آن روز قبول نكرده بوديم، ممكن بود كسانى بگويند خب يك­ذرّه شما عقب‌نشينى مي­كرديد، همه‌ى مشكلات حل­مي­شد، پرونده‌ى هسته‌اى ايران عادى مي­شد. آن تعليق غنى‌سازى اين فايده را براى ما داشت كه معلوم­شد با عقب‌نشينى، با تعليق غنى‌سازى، با عقب­افتادن كار، با تعطيل كردن بسيارى از كارها مشكل حل نمي­شود؛ طرف مقابل دنبال مطلب ديگرى است؛ اين را ما فهميديم، لذا بعد از آن شروع كرديم غنى‌سازى را آغاز كردن. امروز وضعيّت جمهورى­اسلامى با سال ۸۲، زمين تا آسمان فرق كرده؛ آن روز ما چانه مي­زديم سرِ دو، سه سانتريفيوژ،[درحالى­كه‌] امروز چندين هزار سانتريفيوژ مشغول كارند. جوان­هاى ما، دانشمندان ما، محقّقين ما، مسئولين ما همّت كردند، كارها را پيش بردند. بنابراين از مذاكراتى هم كه امروز در جريان است، ما ضررى نخواهيم­كرد.» 12/8/1392

* آیا امام خامنه­ای به این مذاکرات خوشبین هستند؟

«بنده همچنان­كه گفتم خوشبين نيستم؛ من فكر نمي­كنم از اين مذاكرات آن نتيجه‌اى را كه ملّت ايران انتظار دارد، به‌دست بيايد، لكن تجربه‌اى است و پشتوانه‌ى تجربى ملّت ايران را افزايش خواهد داد و تقويت خواهد كرد؛ ايرادى ندارد امّا لازم است ملّت بيدار باشد. ما از مسئولين خودمان كه دارند در جبهه‌ى ديپلماسى فعّاليّت مي­كنند، كار مي­كنند، قرص و محكم حمايت مي­كنيم.» 12/8/1392

«از آنچه دولت ما انجام مي­دهد و تلاش­هاى ديپلماتيك و تحرّكى كه در اين زمينه مي­كنند، حمايت مي­كنيم. البتّه برخى از آنچه در سفر نيويورك پيش­آمد، به نظر ما بجا نبود؛ لكن ما به هيئت ديپلماسى ملّت عزيزمان و دولت خدمتگزارمان خوشبين هستيم؛ البتّه به آمريكايى­ها بدبينيم؛ به آنها هيچ اعتمادى نداريم. ما دولت ايالات متّحده‌ى آمريكا را دولتى غيرقابل اعتماد مي­دانيم. دولتى خودبرتربين، دولتى غيرمنطقى و عهدشكن. به دولت آمريكا اعتمادى نداريم.» 13/7/1392

* آیا رهبر انقلاب در جزئیات مذاکرات هسته­ای، دخالتي دارند؟

«اصرار داريم بر اينكه از حقوق ملّت ايران يك قدم عقب‌نشينى نبايد بشود. ما البتّه در جزئيّات اين مذاكرات مداخله نمي­كنيم؛ يك خطوط قرمزى وجود دارد، يك حدودى وجود دارد، اين حدود بايد رعايت بشود؛ اين را گفتيم به مسئولين و موظّفند كه اين حدود را رعايت كنند؛ از هارت‌وهورت دشمنان­و­مخالفان هم واهمه‌اى نداشته­باشند و ترسى به­خودشان راه­ندهند. همه اين را بايد بدانند كه اين تحريم­هايى كه عليه ملّت ايران به كار برده شده، عمدتاً ناشى از كينه‌ورزى استكبارى آمريكا است؛ كينه‌ى آمريكايى مثل كينه‌ى شترى است‌. بنا دارند بر اينكه بر ملّت ايران فشار بياورند به اميد اينكه شايد بتوانند ملّت ايران را تسليم كنند؛ اشتباه مي­كنند؛ ملّت ايران با فشار، تسليم هيچ‌كس نخواهد شد. شما اين ملّت را نشناخته‌ايد؛ اين ملّت‌، ملّتى است كه به حول و قوّى الهى مي­تواند فشارها را تحمّل كند و تهديد شما و فشار شما را براى خودش تبديل كند به فرصت؛ اين كار را به توفيق الهى ملّت ايران خواهد كرد.» 12/8/1392

* آیا با کوتاه­آمدن در مقابل آمریکا، مشکلات اقتصادی و معیشتی حل می­شود؟

«ملّت­بايد­بيدار باشد، بداند چه­اتّفاقى دارد مى‌افتد، تا بعضى از تبليغاتچى‌هاى مواجب‌بگير دشمن و بعضى از تبليغاتچى‌هاى بى‌مُزدومواجب - از روى ساده‌لوحى - نتوانند افكار عمومى را گمراه كنند. يكى از ترفندها و خلاف‌گويى‌ها اين است كه اينجور القا كنند به افكار عمومى مردم كه اگر ما در قضيّه‌ى هسته‌اى، تسليم طرف مقابل شديم، همه‌ى مشكلات اقتصادى و معيشتى و غيره حل خواهدشد؛ اين را دارند تبليغ مي­كنند. البتّه تبليغاتچى‌هاى خارجى با شيوه‌هاى كاملاً ماهرانه‌ى تبليغاتى خط مي­دهند، در داخل هم بعضى از روى ساده‌لوحى و بدون اينكه نيّت سوئى داشته باشند، بعضى هم واقعاً از روى غرض همين را دارند تبليغ مي­كنند كه اگر ما در اين قضيّه كوتاه­آمديم و تسليم­شديم در مقابلِ طرف مقابل، همه‌ى مشكلات­اقتصادى و مانند اينها حل­خواهدشد؛ اين خطاست.»   12/8/1392

* پس راه­حل مشکلات اقتصادی کشور چیست؟

«ما براى مسائل اقتصادى كشور همه‌ى تلاشمان بايستى متمركز باشد بر روى مسائل داخلى؛ آن پيشرفتى، آن گشايشى ارزش دارد كه متّكى باشد به قدرت درونى يك ملّت. يك ملّت اگر به قدرت خود، به توانايى‌هاى خود متّكى بود، ديگر از اخم يك كشور، از تحريم يك كشور متلاطم نمي­شود؛ اين را بايد ما حل كنيم. همه‌ى حرف ما با مسئولين - چه مسئولين گذشته، چه مسئولين امروز - همين است كه بايد براى گشايش مسائل كشور و مشكلات كشور، از جمله مشكلات اقتصادى، نگاه به درون باشد. ما در كشور ظرفيّت­هاى زيادى داريم؛ از ظرفيّت­هاى اين ملّت كه عبارت است از، هم امكانات انسانى، هم امكانات طبيعى، هم امكانات جغرافيايى و موقعيّت منطقه‌اى بايد استفاده كرد. البتّه ما از تحرّك ديپلماسى هم حمايت مي­كنيم. وقتى مي­گوييم از درون بايستى كارها اصلاح بشود، معنايش اين نيست كه چشممان را ببنديم، تحرّك ديپلماسى نداشته باشيم، با دنيا كار نكنيم؛ چرا، تحرّك ديپلماسى، حضور ديپلماسى كار بسيار لازمى است- مسئولينى كه اين كارها را مي­كنند، بخشى از كارهايند - لكن تكيه بايست بر روى مسائل داخلى باشد. در عرصه‌ى ديپلماسى هم آن كشورى موفّق است كه متّكى باشد به نيروى درون‌زا؛ آن دولتى مي­تواند در پشت ميز مذاكره‌ى ديپلماسى حرف خودش را سبز بكند و به مقصود و نتايج مورد نظر خودش دست پيدا بكند كه متّكى باشد به يك اقتدار درونى، توانايى‌هاى درونى.» 12/8/1392

* چرا آمریکا با ما دشمن است؟ به خاطر انرژی هسته­ای؟

«دشمنى آمريكا با ملّت ايران و با جمهورى اسلامى اصلاً حول محور هسته‌اى نيست؛ اين خطا است اگر خيال كنيم كه دعواى آمريكا با ما سرِ قضيّه‌ى هسته‌اى است؛ نه، قضيّه‌ى هسته‌اى بهانه است؛ قبل از اينكه مسئله‌ى هسته‌اى مطرح باشد، همين دشمنى‌ها، همين مخالفت­ها از اوّل انقلاب بود؛ اگر يك روزى هم مسئله‌ى هسته‌اى حل شد - فرض كنيد جمهورى اسلامى عقب‌نشينى كرد؛ همان‌كه آنها مي­خواهند - خيال نكنيد مسئله تمام خواهد شد؛ نه، ده بهانه‌ى ديگر را به‌تدريج پيش مي­كشند: چرا شما موشك داريد؟ چرا هواپيماى بدون سرنشين داريد؟ چرا با رژيم صهيونيستى بَديد؟ چرا رژيم صهيونيستى را به رسميّت نمى‌شناسيد؟ چرا از مقاومت در منطقه‌ى به قول خودشان خاورميانه حمايت مي­كنيد؟ و چرا؟ و چرا؟ و چرا؟ مسئله اين نيست كه اينها سرِ قضيّه‌ى هسته‌اى با جمهورى اسلامى اختلاف پيدا كرده باشند؛ نه، تحريم آمريكا از اوّل انقلاب شروع شد، روزبه‌روز هم بيشتر شده است، تا امروز كه خب به نقطه‌ى بالايى رسيده. دشمنى‌هاى ديگر هم كردند: اينها هواپيماى جمهورى اسلامى را سرنگون كردند، ۲۹۰ انسان مسافر را كشتند؛ اينها اوايل انقلاب هنوز مردم از هيجان انقلاب بيرون نيامده، كودتاى پايگاه شهيد نوژه را به راه انداختند، عليه انقلاب كودتا كردند؛ اينها از ضدّانقلاب­ها در هر نقطه‌اى از كشور كه بودند حمايت كردند؛ به ضدّانقلاب سلاح دادند و مانند اينها؛ همان كارى كه بعدها در بعضى كشورهاى ديگر كردند، در اينجا هم‌ اين كارها را كردند. مسئله، مسئله‌ى هسته‌اى نيست؛ بايد همه به اين توجّه داشته باشند. اين نيست كه ما خيال كنيم دشمنى آمريكا با جمهورى اسلامى ايران به‌خاطر مسئله‌ى هسته‌اى است؛ نه، مسئله مسئله‌ى ديگرى است؛ مسئله اين است كه‌ ملّت ايران به خواسته‌هاى آمريكا نه گفت، ملّت ايران گفت آمريكا عليه ما هيچ غلطى نمي­تواند بكند. اينها با موجوديّت جمهورى اسلامى مخالفند، با نفوذ و اقتدار جمهورى اسلامى مخالفند. همين اواخر يكى از سياستمداران و از عناصر فكرى آمريكا گفت - و گفته‌ى او پخش شد، اين مسئله‌ى پنهانى هم نيست - كه ايران چه اتمى باشد، چه اتمى نباشد، خطرناك است. اين شخص صريحاً گفت نفوذ و اقتدار ايران - به قول خودشان هِژمونى ايران - در منطقه خطرناك است؛­ايرانى كه امروز از اعتبار برخوردار است،­از احترام برخوردار است، از اقتدار برخوردار است.» 12/8/1392

 

نوشته شده در سه شنبه 1392/09/19ساعت 23:45 توسط میلاد| |

برنامه مراسم عزاداری محرم در حضور رهبر انقلاب امام خامنه ای

همزمان با فرارسیدن ایام سوگواری حضرت اباعبدالله‌الحسین علیه‌السلام، امسال نیز همچون سال‌های گذشته مجلس عزاداری در حضور رهبر معظم انقلاب برگزار خواهد شد.
به گزارش KHAMENEI.IR، این مراسم از هفتم تا یازدهم محرم (۱۴۳۵ ه. ق) برابر با دوشنبه ۹۲/۹/۲۰ تا جمعه ۹۲/۹/۲۴، به مدت ۵ شب، همراه با اقامه‌ی نماز جماعت مغرب و عشا در حسینیه امام خمینی(ره) واقع در خیابان فلسطین، تقاطع خیابان آذربایجان برگزار می‌شود. همچنین هر شب قبل از اقامه‌ی نماز مغرب و عشاء، احكام شرعی توسط حجت‌الاسلام فلاح‌زاده بیان می‌شود.
از عموم مردم عزیز و عاشقان اهل بیت عصمت و طهارت علیهم‌السلام دعوت می‌شود تا در این مراسم شركت فرمایند.
برنامه‌ی این مراسم به شرح زیر است:

ایام مراسم تاریخ قبل از منبر سخنران عزاداری
شب اول
دوشنبه
۷ محرم
۲۰/۸/۹۲

قاری: سعیدیان
مداح: احمد چینی

حجت‌الاسلام‌والمسلمین صدیقی آقای مهدی سلحشور
شب دوم
سه‌شنبه
۸ محرم
۲۱/۸/۹۲

آقای نورائی

حجت‌الاسلام‌والمسلمین سیداحمد خاتمی آقای محمود كریمی
شب سوم
چهارشنبه
۹ محرم
۲۲/۸/۹۲
آقای بهتاش حجت‌الاسلام‌والمسلمین پناهیان آقای سعید حدادیان
شب چهارم
پنج‌شنبه
۱۰ محرم
۲۳/۸/۹۲
آقای سماواتی حجت‌الاسلام‌والمسلمین عالی آقای مرتضی طاهری
شب پنجم
جمعه
۱۱ محرم
۲۴/۸/۹۲

آقای سادات رضوی

حجت‌الاسلام‌والمسلمین رفیعی آقای محمدرضا طاهری
نوشته شده در پنجشنبه 1392/08/16ساعت 13:54 توسط میلاد| |

 

ثمرات حاکمیت «تکنوکرات­ها»

 

:: بررسی اجمالی خلق­و­خوی مدیران تکنوکرات­ در دولت­سازندگی[سال­های 1368 تا 1376] ::

۱)     خوی اشرافی گری و تجمّل گرایی:

از بارزترین ویژگی های مدیران این دولت، اشرافیت و دنیاطلبی است. عجالتاً همین یک ویژگی، کافی است که چنین اشخاصی را شایسته ی مدیریت در جامعه ی اسلامی ندانیم. مدیرانی که به واسطه ی بیت المال مسلمین، برای خود تشکیلاتی بهم زدند؛ در شرایطی که مردم عادی در تنگنای پرداخت هزینه های تحصیلی فرزندانشان بودند، این آقایان فرزندانشان را به بهانه ی تحصیل به اروپا و آمریکا فرستادند؛ هر کدام از قوم و قبیله ی خود را در پست های کلیدی گذاشتند؛ خودسازی و ساده زیستی را [که همواره توصیه ی جدّی و أکید امام(ره) و رهبر انقلاب به مسئولان بوده است] به سخره و ریشخند گرفتند؛ با پول مردم، برای خود محدوده و حریمی درست کردند که فقرا و ضعفا را حقّ ورود به آن نیست؛ چنین مدیرانی چه سنخیتی با اهداف، شعارها و آرمان های انقلاب اسلامی دارند!؟

«کسانى هستند که تلاش مى‌کنند و حقیقتاً در صدد این هستند که طبقه‌ى ممتازه‌ى جدیدى در نظام جمهورى اسلامى به وجود آورند. به خاطر انتخاب ها و انتصاب ها و زرنگی ها و دست و پاداری ها و مشرف بودن بر مراکز ثروت، و از طریق نامشروعى که با زرنگى آن را یاد گرفته‌اند، به اموال عمومى دست بیندازند و یک طبقه‌اى جدید – طبقه‌ى ممتازان و مرفّهان بى‌درد – درست کنند. نظام اسلامى، با مرفّهان بى‌درد و معارض و مخل، آنطور برخورد سختى کرد؛ حال از درون شکم نظام اسلامى، یک طبقه‌ى مرفّه بى‌درد جدید طلوع کند! مگر این شدنى است؟! به فضل پروردگار، مخلصان انقلاب و اسلام نخواهند گذاشت که چنین انحراف هاى بزرگى به وجود آید.»[بیانات امام خامنه­ای 25/4/1376]

همین رفاه زدگی هاست که موجب می شود طرح هدفمندی یارانه ها را گداپروری بنامند؛ برخلاف نظر رهبر انقلاب که آن را گامی در جهت اجرای عدالت خواندند.

نمودار زیر نشان دهنده ی مباحث مطرح شده از سوی رهبر انقلاب، پیرامون پدیده ی “تجمّل گرایی” است. سال های ۶۸ تا ۷۱ ، دولت اول آقای هاشمی رفسنجانی را نشان می دهد.

۲)     بی توجهی به ارزش ها، روحیه ی جهادی و بسیجی:

پس از پایان هشت سال دفاع مقدس، کسانی که در دولت های سازندگی و اصلاحات برسرکار آمدند، دیگر اعتقادی به کارآمدی روحیه ی جهادی و بسیجی در سطح مدیریت دولتی و اجرایی کشور نداشتند. معتقد بودند که بسیج مخصوص دوران جنگ نظامی بود؛ اینک با پایان جنگ، بسیج و بسیجی هم تمام شد. نتیجه ی این باور غلط، شیوع رفتارهای غیراسلامی و غیرارزشی مدیران در سیستم اداری کشور، نحوه ی مواجهه با مسائل فرهنگی، در انزوا قرار دادن نیروهای ارزشی و حزب اللهی، نهادینه کردن ساختارهای غلط در نظام اقتصادی، کپی کردن نسخه های غربی در نظام آموزشی مملکت اسلامی، و انحرافات فراوان دیگری در نحوه ی مدیریت کشور بود. آقای جواد منصوری از اولین فرماندهان سپاه و از باسابقه ترین دیپلمات های انقلابی می گوید: «در سال ۶۸ که آقای هاشمی رئیس جمهور شدند، دیدگاهشان این بود که نیروهای انقلابی را باید به مرور از کارهای اجرایی کنار گذاشت.»[ویژه­نامه رمز عبور(4)، ص56]

۳)     اجرای بی چون و چرای نسخه های غربی:

دولت سازندگی به طور خاص در مسأله ی اقتصاد، تمایل زیادی به اجرای برنامه ها و نسخه های سازمان های پولی و مالی بین الملل در ایران داشت. از جمله مهمترین آنها، سیاست تعدیل اقتصادی بود که با تجویز صندوق بین المللی پول”IMF” و بانک جهانی درصدد اجرای آن بودند[که البته همین سیاست را هم بدون توجه به سیاست های مکمل آن، دنبال می کردند]. صرف نظر از اینکه برنامه های سیاست تعدیل، مفید است یا مضر، باید به این نکته توجه کرد که آیا این سیاست متناسب با شرایط کشوری اسلامی مثل ایران، است یا خیر؟ یکی از انتقادهایی که به صندوق بین المللی پول وارد است، این است که به کشورهای با شرایط اقتصادی متفاوت، نسخه های درمانی یکسان و مشابه ارائه می دهد. ضمن اینکه این برنامه ها عموماً ضدّ رشد اقتصادی هستند؛ فلسفه ی حاکم بر آنها، لیبرال سرمایه داری است و نیز به موجب برنامه ی ریاضت اقتصادی، تشدید فقر فقرا را به دنبال دارد.

بنابر نظر اغلب کارشناسان، مهمترین نتیجه ی سیاست تعدیل اقتصادی، شکاف طبقاتی است[که در تعارض با مفهوم عدالت اجتماعی در تعالیم اسلامی است]. سیاست تعدیل اقتصادی از دهه ی ۱۹۸۰ توسط بانک جهانی و صندوق بین المللی پول برای کشورهای در حال توسعه طراحی و در ۱۰۰ کشور اجرا شد؛ که فقط در دو تا سه کشور، موفق بود. اما در بقیه ی ۹۷ کشور، تورم بالا، افزایش بدهی های خارجی، بحران های اجتماعی و اقتصادی و نیز شکاف طبقاتی را به ارمغان آورد. در ایران نیز در دوره ی سازندگی و حاکمیت مدیران تکنوکرات، نتایجی اینچنینی داشتیم.دکتر پرویز داوودی نقل می کند که: «برخی از طرفداران سیاست تعدیل اقتصادی گفتند و هم اکنون می گویند: حتی اگر در فرایند تعدیل، ۱۵درصد جمعیت کشور زیر چرخ های توسعه، له شوند، اشکال ندارد؛ زیرا هزینه ی توسعه است.»[ویژه­نامه رمز عبور(5)، ص51]

جهت تقریب ذهنی، خوب است برخی شاخص های اقتصادی دوره ی هشت ساله ی سازندگی را مورد بازبینی و واکاوی قرار دهیم.

«بررسی آمارهای رسمی بانک مرکزی حاکی است: دولت های هاشمی، خاتمی و احمدی نژاد هر یک به ترتیب دولت خود را با بدهی خارجی ۷/۱۷ میلیارد دلار، ۲۳ میلیارد دلار و ۴/۸ میلیارد دلار تحویل دولت های بعدی داده یا می دهند.»[نامه نیوز، به نقل از تسنیم، کد خبر: 40339]

گزارش صندوق بین المللی پول، متوسط نرخ تورم در سال های ۱۳۶۸ تا ۱۳۷۵ را ۳۳/۲۵ درصد اعلام کرد. همچنین بالاترین نرخ تورم در کشور در همین دوره، در سال ۱۳۷۴ ، ۱/۴۹ درصد به ثبت رسید. لذا دولت کارگزاران سازندگی در رابطه با میزان فشار تورم بر مردم، گوی سبقت را از سایر دولت های پس از انقلاب ربوده است. در همین دوره بود که در اثر سیاست های نامناسب بانک مرکزی، نرخ ارز رسمی از ۶ تومان در سال ۱۳۷۰ ناگهان به ۱۴۵ تومان در سال ۱۳۷۱ رسید[یعنی طی یک سال، ۲۴ برابر شد]؛ و در همین دوران بود که نورچشمی ها با ارز گران، محصولات خود را می فروختند[رانت برای افراد خاص].

 

۴)     روحیه ی ریاست طلبی و سهم خواهی از انقلاب:

یک خصوصیت مذموم و زشت در این مدیران، این است که خود را نسبت به انقلاب و ملّت، طلبکار و ذی­حق می دانند و برای خود، مدیریت مادام العمر قائلند. نمونه های بارزی از این خصوصیت را در دولت سازندگی و اساساً هم­قطاران آقای هاشمی شاهدیم. دغدغه و پیگیری عطاءا… مهاجرانی[معاون­پارلمانی رئیس­جمهور وقت]  برای مادام العمر کردن ریاست جمهوری آقای هاشمی از این قبیل است. قریب به سه دهه مدیریت آقای جاسبی بر دانشگاه آزاد، از این قبیل بود. از این قبیل موارد در میان همراهان آقای هاشمی فراوان است؛ کسانی که برای خود حقّ ویژه ای قائلند و به کمتر از “مدیریت کل” رضایت نمی دهند.

مفاسد اقتصادی ای هم که در دولت های پس از دوره کارگزاران سازندگی، رخ نمایاند، بعضاً معلول بستر فسادخیز سیستم مدیریتی دولت سازندگی بود. آبشخور بسیاری از مفاسد همچون اختلاس غلامحسین کرباسچی شهردار تهران و نیز شهرام جزایری و برخی دیگر را در فضای حاکم بر مدیران دهه ی ۷۰ باید جستجو کرد. اینها پدیده ای نیست که ناگهان رخ دهد؛ بلکه به تدریج و درگذر زمان، شکل می گیرد و کار به اینجا می رسد.

میلاد ولیان

valian.milad3@gmail.com

ادامه دارد...


انتشار در:

+ فرهنگ نیوز:

 http://www.farhangnews.ir/link/681

 

نوشته شده در شنبه 1392/06/30ساعت 12:39 توسط میلاد| |

«پیام مردم» در 24­خرداد چه­بود؟

:: رأی دادیم به حلّ مشکلات اقتصادی؛ نه به مذاکره با آمریکا ::

 

میلاد ولیان

 از روزی که جناب شیخ­حسن­روحانی رئیس دولت­یازدهم شد، بسیار شنیده­ایم و می­شنویم که "پیام مردم در 24­خرداد را بگیریم و بفهمیم" ، "مردم به تغییر رأی دادند" ، "مردم از افراط و خودمحوری خسته شدند" ، "مردم به اعتدال رأی دادند" ، "اعتماد مردم بیش از پیش شده" و عباراتی از این قبیل. اینها نظرات عده­ای است که می­خواهند رأی مردم را به نفع خود و همفکران خود مصادره کنند. اما حقیقتاً نتیجه­ی انتخابات 92 چه پیامی داشت؟

 

1.     اثبات دروغ­بودن ادعای تقلب در انتخابات سال 88 :

نتیجه­ی انتخابات 92 بر همگان اثبات کرد که طرح ادعای تقلب در انتخابات 88 از سوی فتنه­گران و نانجیب­ها، یک ادعای کاملاً دروغ بوده­است. البته این «حقیقت» در همان سال 88 هم خودش را نشان داد و مردم بصیر ایران به آن پی­بردند. اما نتیجه­ی انتخابات 92 ، یک مُشت محکم به دهان کسانی زد که در این چهارسال با لجاجت بر سر مواضع غلط و باطل خود ایستاده­بودند و هم­اکنون نیز به دنبال ماله­کشیدن و به­فراموشی­سپردن حوادث سال88 هستند و هرجا که می­نشینند با کمال   بی­شرمی و بی­حیایی، حرف از عفو و گذشت از کینه­ها می­زنند. یکی از برکات جلسات رأی­اعتماد وزیران دولت یازدهم در­مجلس[صرف­نظر از تسامح­خائنانه­ی بسیاری­نمایندگان] این­بود که اعلام­برائت­از فتنه­88 به یک شاخص­و­ملاک در تصمیم­گیری­ها تبدیل شد. البته اینها کافی نیست؛ باید عنصر اصلی یعنی جناب"تکیه­گاه فتنه" عذرخواهی کند.

2.    اعتماد مردم به نظام جمهوری اسلامی:

برخی می­گویند بعد از این انتخابات، "اعتماد به نظام بیشتر شده" و "اعتماد به جامعه برگشته".

از این آقایان باید سؤال کرد که: مگر مردم به نظام، بی­اعتماد بودند که حالا اعتماد پیدا کرده­اند!؟ پس از انتخابات 88 ، انتخابات­مجلس در سال 90 نیز با مشارکت بیش از 60 درصد مردم برگزار­شد که در نوع خود، یک رکورد محسوب می­شد. آیا این نشانه­ی اعتماد مردم نبود؟ آن زمان، شما کجا بودید که چنین اظهاراتی بیان کنید؟ مردم همیشه به نظام، اعتماد داشته­اند و دارند. تنها فتنه­گران و مُرجِفون هستند که دل خوشی از این نظامِ حق نداشته­اند و ندارند.

3.   اطاعت و تبعیت بی­نظیر مردم از «امام­خامنه­ای»:

پیام دیگر این بود که مردم در شرایط تحریم و فشارهای اقتصادی، همچنان معتقد به پیروی از ولایت­مطلقه­فقیه هستند. با وجود اینهمه تبلیغات رسانه­های دشمن و جنگ­روانی از سوی دشمنان­خارجی­و­داخلی، باز هم مردم به دعوت رهبر انقلاب لبیک گفتند و در انتخابات شرکت کردند. این نکته­ی بسیار مهمی است که متأسفانه کمتر مورد توجه تحلیلگران داخلی قرار می­گیرد. اما بالعکس دشمن تمرکز زیادی بر این نکته می­کند.

4.   از بین­رفتن جایگاه «سازشکاران با غرب» در میان مردم:

اینکه سازشکاران و تجدیدنظرطلبان مجبور شدند «عارف» را متقاعد­به کناره­گیری از صحنه­ی رقابت بکنند و بر یک کاندیدای دیگری اجماع­کنند، این پیام را می­دهد که پایگاه­اجتماعی­ و ­مردمی سازشکاران نابود شده­است. مردم هشت­سال حاکمیت سازشکاران و تجدیدنظرطلبان را بر قوه­ی­اجرایی­کشور تجربه کردند و بیشترین ضربه­ها را هم در آن دوره خوردند؛ لذا روی خود را از اصلاح­طلبان برگرداندند. اینکه حساسیت زیادی نسبت به اصلاح­طلبان داریم، به خاطر خیانت­ها و ضربات عمیق و بعضاً جبران­ناپذیری است که به نظام و مردم وارد کرده­اند و می­کنند.

5.   فراموش­کردن مأموریت­ها توسط «برخی خواصِ طرفدارِ حق»:

برخی نامزدهای انتخابات 92 از آنجایی که خیلی به پیروزی خود امیدوار بودند، مأموریت اصلی خود را فراموش کردند. به جای اینکه به تقویت­جبهه­ی­مقاومت و گفتمان ­انقلاب­اسلامی بپردازند، بر سیاه­نمایی و منفی­بافی غیرمنصفانه و غیرواقع­بینانه نسبت به وضع موجود متمرکز شدند. غافل از اینکه با این کارها و با این تبلیغاتشان به تکمیل­شدن پازل جناب "تکیه­گاه فتنه" و جناح رقیب خود کمک کردند و شاخه­ای را بریدند که خود روی آن نشسته بودند.

شبیه همان کار غلطی را که برخی اصحاب پیغمبر در جنگ اُحُد انجام دادند، در اقوال و افعال این دوستان شاهد بودیم. در جنگ احد عده­ای از اصحاب که به دستور پیامبر روی کوه گماشته­شده­بودند و مأموریت مراقبت از پشت سپاه را برعهده داشتند، وقتی پیروزی سپاه اسلام را حتمی دیدند، از کوه پایین آمدند و مشغول غنیمت­جمع­کردن شدند و از مأموریت اصلی خود غافل شدند. در نتیجه دشمن، کوه را دور زد و از پشت به سپاه اسلام حمله­ور شد و مسلمانان را شکست داد.

در انتخابات 92 برخی دور خوردند، دچار غرور بیجا شدند، هرکس احتمال پیروزی خود را بالا می­دید و به دیگری توصیه می­کرد که به نفع او کنار بکشد.

6.   رأی مردم به حل مشکلات اقتصادی:

یکی از عواملی که موجب کشش ۵۰/۷ درصد از مردم به «رأی معیشتی» شد، حجم گسترده­ی عملیات روانی و رسانه­ای بود که در ایام انتخابات و حتی مدت­ها پیش از آن در سیاه­نمایی وضع موجود کشور انجام­شده­بود. به هرحال دولت یازدهم باید این پیام را بگیرد که دغدغه­ی مردم در این چهارسال، دغدغه­ی معیشت و حل مشکلات اقتصادی خواهدبود. دغدغه­ی مردم، مذاکره­کردن با شیطان بزرگ[آمریکا] نیست. اینهایی که مُدام تکرار و تأکید می­کنند که "پیام 24 خرداد را بگیریم"، باید متوجه این پیام مردم باشند.

«مردم» و «پیام مردم» را نباید مقطعی نگریست. این مردم همان مردمی هستند که سال 88 ، قریب به 25 میلیون رأی به احمدی­نژادِ ساده­زیست و استکبارستیز دادند؛ همان مردمی هستند که در 9 دی در مقابل افراط­کاری­های برخی سیاسیون و فتنه­گران ایستادند. پیام مردم در 9 دی چه بود؟

این مردم همان مردمی هستند که روز قدس­امسال­راهپیمایی­کردند و جانانه از فلسطین و لبنان و سوریه و کشورهای اسلامی حمایت کردند و با صدای بلند "مرگ بر اسرائیل" و "مرگ بر آمریکا" گفتند. پیام مردم اینهاست. چرا برخی نمی­خواهند پیام مردم را بگیرند و بفهمند!؟ وقتی همین مردم شعار "مرگ بر آمریکا" سر می­دهند، پس با چه رویی می­نشینیم دم از مذاکره و تعامل با آمریکا می­زنیم و اظهار می­کنیم که به مذاکره بدبین نیستیم!؟ اگر قرار است مشکلات اقتصادی با کوتاه­آمدن در مقابل خواسته­های آمریکا و غرب، حل بشود، همان بهتر که حل نشود. رهبر انقلاب فرمودند برای حل مشکلات اقتصادی باید به «ساخت درونی قدرت» و «پیشرفت­های علمی» توجه و اتّکا بشود. باید «تولید ملّی» حمایت شود و رونق بگیرد، باید «مؤلفه­های اقتصاد مقاومتی» مدّنظر ایشان پیگیری و محقق شود.

7.   ضعف و کم­کاری دولت­دهم در برطرف­کردن دغدغه­های معیشتی مردم:

دولت دهم تقریباً در دوسال پایانی خدمت خود[پس از ماجرای عزل وزیر اطلاعات و خانه­نشینی رئیس­جمهور وقت و اصطکاک با نظر رهبر انقلاب]، در برطرف­کردن دغدغه­های معیشتی و حل مشکلات اقتصادی مردم، چندان موفق نبود؛ و این یکی از عوامل شکل­دهی به رفتار انتخاباتی مردم در انتخابات اخیر بود. لذا نتیجه ی انتخابات، «نه» به وضعیت موجود اقتصادی بود.


انتشار در:

+ سایت بسیج دانشجویی دانشگاه امام صادق(علیه السلام):

http://main.basijisu.com/1320/

+ گروه فضای مجازی خبرگزاری فارس:

http://www.farsnews.com/newstext.php?nn=13920609001457

+ فاطرنیوز:

http://faternews.ir/?p=78788

+ سراج ۲۴ :

http://seraj24.ir/fa/news-details/35676

+ خبرگزاری موعود:

http://mouodnews.ir/27292

+ فرهنگ نیوز[بخش لینکستان]:

http://www.farhangnews.ir/link/591

نوشته شده در شنبه 1392/06/09ساعت 12:18 توسط میلاد| |

دولت احمدی نژاد؛

پُرکارترین دولت نسبت به همه ی دوره ها

مخالفين و كسانى كه بى‌اطلاعند - بعضى از دستگاههاى رسانهاىِ خارجىِ مغرض، و گاهى بعضى در داخل - برخى از چيزهائى را كه جلوى چشم هم هست، انكار ميكنند. يعنى كارى انجام گرفته، جلوى چشم است، همه مىبينند، منعكس شده، اين را دوست دارند انكار كنند. كارى به اين نداريم كه حالا بعضىها ممكن است نگاه خوشبينانهاى يا دوستانهاى يا منصفانهاى نداشته باشند؛ بالاخره در فضاى عمومى كشور بايد اينها گفته شود و ثبت شود؛ اينها بسيار مهم است.
 آنچه كه من امروز بايد به دوستان عرض كنم، در درجهى اول خداقوّتى است؛ انشاءالله كه خسته نباشيد. هشت سال كار كرديد، تلاش كرديد، كارهاى خوبى انجام گرفت، تحمل زحمات كار شبانهروزى را شماها نشان داديد؛ يعنى ديده شد، احساس شد، همه فهميدند كه رئيس جمهور محترم و همكارانشان در دولت حجم كارشان بسيار بالا و پرشتاب نسبت به همهى دورههاى ديگر بود و هست؛ اين نقطهى برجستهاى است كه نبايد اين را ناديده گرفت. همهى كسانى كه ميخواهند دربارهى دولتها، دربارهى كابينهها، دربارهى رؤساى جمهور قضاوت كنند - چه پيش خودشان، چه در منظر عموم - و نظرى بدهند، خوب است به اين نكته هم توجه كنند: حجم كار بالا و تلاش خستگىناپذير و اعراض از آسايشها و آسودگىها و امتيازاتى كه معمولاً مسئولان كشورها در دنيا دارند؛ استراحت ميكنند، تفريح ميروند، امتياز ميگيرند؛ اينها را نخواستن، نديدن، طلب نكردن، امتياز بزرگى است كه اين دولت بحمدالله از اين امتياز برخوردار بود.

يك نكتهى ديگر هم كه در مورد اين دولت در طول اين هشت سال مورد نظرم بود و بارها هم به آن اشاره كردم، اين است كه اين دولت بحمدالله توانست شعارهاى انقلاب را سر دست بگيرد و به آنها افتخار كند و آنها را در جامعه مطرح كند.

***

پیامک ولادت امام خامنه ای:

لطـف خـدا بـه مـردم دنیـا ارئـه شد
یکباره شوره زار زمین باغ لاله شد

پس کوچه های خاکی مشهد پر از شعف
خـورشیـد شـهـر خـامـنـه ۷۴ سـالــه شـد

 

نوشته شده در دوشنبه 1392/04/24ساعت 16:39 توسط میلاد| |

برنگرد مالک!

ما تا آخر با خامنه­ای هستیم

 * شیرمردی چو  علی­خامنه­ای هست هنوز *

 به مالک بگویید برنگردد. دوران مظلومیت علی به سر آمده. سیّدعلی در سرتاسر جهان، میلیون­ها یار دارد. بدانید که از «کوفه­ی­علی» تا «ایرانِ سیّدعلی»، فرسخ­ها فاصله است. چون ما اهل عبرت و بصیرتیم. یاران امیرالمؤمنین­علی(علیه­السلام) در حدّی نبودند که حضرت، جهاد و مقاومت را ادامه دهد؛ اما یاران سیّدعلی به حدّی هستند که حضرت­آقا، مستضعفان­جهان را از پیچ تاریخی دنیا عبور دهند و شرایط را مهیّای ظهور حضرت­ولی­عصر(عج) گردانند.

سیاهی لشگر نیاید به کار /// یکی مرد جنگی، به از صدهزار

اهداف و آرمان­های انقلاب اسلامی ملّت ایران محقّق خواهدشد؛ دیر یا زود. ممکن است سرعت پیشروی­مان اندکی کم­و زیاد شود، ولی به هرحال به مقصد نهایی خواهیم رسید. إن­شاءا... تعالی. به عهدی که با امام و شهدا بستیم، همچنان پایبندیم و راهشان را تا حصول نتیجه ادامه خواهیم داد؛ حال، چه عده­ای همراهی بکنند و چه همراهی نکنند. گوش به حرف اقلیتی که می­خواهند ملّت را ناامید کنند، ندهید. ما در شرایط شعب­ابی­طالب نیستیم، ما در شرایط بدر و خیبریم؛ حال، چه عده­ای باور کنند، چه نکنند. انکار بکنند یا نکنند، حقیقت عوض نمی­شود. حقیقت این است که:

اندکی صبر، سحر نزدیک است...

ما با این تجربه­ی غنی خود و به برکت وجود رهبری هوشمند، مغلوب موانع نمی­شویم. متن زیر، بخشی از کتاب «نُهِ ده» نوشته­ی حسین قدیانی خطاب به برخی خواص- با نثری ادبی، شیوا و صمیمی- گویای این مطلب است:

... ما نه به هاشمی رأی دادیم، نه به ناطق و نه حتی به احمدی­نژاد. ما حتی به علی­لاریجانی و علی­مطهری هم رأی ندادیم. ما رأی دادیم مثل آن 40 میلیون به جمهوری­اسلامی. پدران ما، فقط به «خمینی» رأی دادند و ما هم فقط به «خامنه­ای» رأی می­دهیم... ما اجازه نمی­دهیم به نسل ما بگویند نسلِ­سوخته. ما نسلی هستیم که دماغ سران­فتنه را سوزاندیم. ما نسل عباس­ساخته هستیم، نه نسل سوخته. نسل سوخته، آقازاده­های فراری و متواری سران­فتنه­اند. هر کس برای مولای ما شاخ­و­شانه بکشد، ما نسلش را می­سوزانیم؛ هرکس می­خواهد باشد. ما رهبران نداریم؛ یک رهبر داریم که نام عاشورایی­اش حضرت آیت­ا...­العظمی امام­سیّدعلی­حسینی­خامنه­ای است.

سران­فتنه چند نفرند؛ رهبر ما اما یک نفر است. تنها یک سایه، یک آیه، یک آه، یک نایب بقیه­ا... بالای سر ماست و آن، خامنه­ای است. اینها نسل ما را غریب، گیر آورده­اند. لکنت زبان نسل ما را دیده­اند، خیال کرده­اند ما حرف حساب نداریم. الآن اما نسل ما زبان باز کرده و به حرف آمده است. نسل ما، نسل «أمَّن یُجیب» است. از نسل «حبیب» است. نسل ما، «باعورایی» نیست، «عاشورایی» است. نسل ما، نسل راهیان­نور است و نسل منافقین، راهیان­گورند. نسل ما، همه برمی­گردند به آقایی به نام «خامنه­ای». نسل ما یتیم نیست، پدرش خامنه­ای است. سایه نایب خورشید بر سر ماست. دست خدا بر سر ماست. رهبر نسل ما، خامنه­ای است، نه یک کلمه کم، نه یک کلمه زیاد.

ما شیعه علی و پیرو سیّدعلی هستیم. ما به یاد «کف­العباس» بوسه بر دست مجروح خامنه­ای می زنیم. مشروح این دست­بوسی را خداوند در قیامت نشانتان خواهد داد. نسل ما، ابن عمّار است نه ابن زیاد.

ما به خامنه­ای در روز ازل رأی داده بودیم که اصلاً شورای نگهبان و خبرگانی هم در کار نبود. می دانید نسل ما، چرا وقتی خامنه­ای صحبت می­کند، بی­اختیار می­گرید؟ زیرا یاد آن عهد ازلی خود با حضرت ماه می­افتد. یاد روزی که ما به خدا قول دادیم در روزگار غیبت خورشید، قدر ماه را بدانیم. خامنه­ای رهبر است، یعنی این «ره» را از «بر» است که چگونه طی کند. خامنه­ای خوب می­داند چکار کند. در عجبیم از روی شما سران­فتنه که اداره­ی بچه­هایتان از دستتان در رفته است، ولی می­خواستید به مولای ما طریقه اداره کردن نظام و جمع­و­جور کردن فتنه را بیاموزید!

جناب آقای جام زهر! مخاطبمان شما هستید. در سال هزاروسیصدوفتنه، در سال هزاروسیصدوهشتادواشک، چه بسیار که به مولای ما نامه نوشتید و به خیال خام خود، خواستید به خامنه­ای، راه عبور از فتنه را نشان دهید. خامنه­ای اما به هیچ یک از نامه­های شما جواب نداد و شتر فتنه را هم خواباند. به هیچ یک از توصیه­های شما در نمازجمعه عمل نکرد و فتنه را هم خواباند. امام(ره) یک چیزی می­دانست که عبای خود را تنها برازنده­ی «ماه» می­دید. خط امام یعنی خط خامنه­ای.

قدرت­طلبی تمام رمز فتنه شماست. بله، این نسل ماست که عاشق خامنه­ای است. ما یک رهبر داریم. خامنه­ای، نام رهبر همه سال­های ماست. ای علمدار انقلاب! سال هشتادواشک، سال ما نبود، سال شما بود. سال ماه بود. سال آه بود. سال اثبات این نکته بود که: خامنه­ای، خمینی دیگر است.

رمز عبور از فتنه، نامه­های سران­فتنه نبود. ناله­های خامنه­ای بود در شباهنگام عبادت. نامه­های شما راهکاری برای برون­رفت از فتنه نبود؛ دقیقاً خود فتنه بود. ما خوب می­دانیم چرا خامنه­ای از آمریکا نمی­ترسد؛ چون مولای ما متّقی است و از خدا حساب می­برد و به عباس متکی است. ترس از خدا با خامنه­ای؛ و هراس از زرق­وبرقِ شرق­و­غرب با شما.

جمال چهره­ی ماه، حجت موجه ماست. خامنه­ای حتی نامش هم زیباست. «خ» و «الف» و «میم» و «نون» و «ها» و «یا» مقدس­ترین حروف ادبیات فارسی­اند. خداوند اینگونه تقدیر کرده است که ما هروقت می­گوییم «خامنه­ای»، در دل خود «خمینی» هم داشته باشد. اما ما هروقت نام شما سران فتنه را به زبان می­آوریم، اثری از خمینی نمی­بینیم.

البته چرا، ما هروقت نام شما را می­بریم، اثر کاخ­نشینی آقازاده­هایتان را می­بینیم، ولی اثری از حسینیه ساده امام(ره) نمی­بینیم. ما هروقت نام شما سران­فتنه را می­بریم، اثر غصه خوردن­های امام، اثر جام­زهر را می­بینیم.

شما اما اشتباه نکنید؛ اتفاقاً اصلاً برای ما مهم نیستید. با انقلاب باشید یا علیه انقلاب، ما کار خودمان را می­کنیم. قطب­نمای ما خامنه­ای است که مقتدایش و مولایش قطب عالم امکان است. جهت حرکت ما را فقط خامنه­ای نشان می­دهد. ما به احترام خامنه­ای است که حرمت شما را نگه داشته­ایم وإلا خوب می­دانید که اینجا کوفه نیست.

به قول شهید آوینی: شهادت زیباست، اما مثل مرد پای بیرق انقلاب ایستادن از آن هم، زیباتر است. جنگ زیباست، اما روایت­فتح از آن هم، زیباتر است. شهادت در رکاب خمینی زیباست، اما دفاع از ولی­فقیه حاضر از آن هم زیباتر است. خون دادن برای خمینی زیباست، اما خون­دل­خوردن برای خامنه­ای از آن هم زیباتر است.

 

نوشته شده در شنبه 1392/04/08ساعت 12:40 توسط میلاد| |

دست قدرت الهي

راهپيمايي ۲۲ بهمن امسال، يك حادثه ي فراموش نشدني شد. اين حضور سيل آسا، با توجه به شرايط اقتصادي امروز، بسيار قابل تأمل است.

۲۲ بهمن ۹۱ نشان داد كه:

* مردم در اين كشور با اميد و نشاط زندگي مي كنند.

* گراني و مشكلات اقتصادي موجب دلزدگي و دلسردي مردم از نظام جمهوري اسلامي و ولايت فقيه نمي شود.

* مردم تعصب خاصي بر اعتقادات و اصول خود دارند و تحت هيچ شرايطي حاضر به معامله بر سر آنها نيستند.

* مردم در اين كشور، فقط و فقط مطيع و مريد رهبر انقلاب هستند ولاغير.

* فهم و شعور سياسي مردم بسيار بسيار بيشتر از مسئولان است.

* مردم اتحاد مسئولان و پرهيز از مسائل حاشيه اي و بي فايده را مي خواهند و خواستار حل مشكلات اقتصادي و معيشتي توسط دولت و مجلس هستند.

* مردم با گذشت ۳۴ سال از پيروزي انقلاب اسلامي، همچنان انقلابي هستند؛ مثل روزهاي اول انقلاب، حتي پرشورتر و عميق تر.

* "عشق به انقلاب و امام و شهدا و آقا"، پير و جوان، مرد و زن نمي شناسد؛ همه گير است.

* اين راهپيمايي زد توي دهان كساني كه در پي نااميد كردن مردم از انقلاب بودند.

* و...

و بالاخره اين راهپيمايي نشان داد كه:

مردم فقط جمهوري اسلامي را مي خواهند...

بهترين عكاسان و فيلمبرداران و هنرمندان دنيا هم نمي توانند عظمت اين روز الهي را به تصوير بكشند.

امام خامنه اي(ارواحنا له الفداه):

"دست قدرت خداوند است كه مالك دل هاست. قلب المرء بين إصبعي الرحمن"

نوشته شده در سه شنبه 1391/11/24ساعت 11:7 توسط میلاد| |

 

۲۵ توصیه امام خامنه ای به دانشجویان

نوشته شده در یکشنبه 1391/09/19ساعت 16:33 توسط میلاد| |

رؤساي محترم قوا !

اختلافات را رسانه­ای نکنید!

بخشی از توصیه­های رهبر انقلاب به مسئولین و رؤسای قوا

«اختلافات، مُضر است. هم اختلافات بين مسئولين مضر است؛ هم بدتر از آن، كشاندن اختلاف ميان مردم مضر است. اين را من به مسئولين، به رؤساى محترم هشدار مي دهم. من از رؤساى قوا حمايت كردم، باز هم حمايت مي كنم- مسئولند، بايد كمكشان كرد - اما به آنها هشدار مي دهم، مراقب باشند. نه اينكه اين نامه‌نگارى‌ها خيلى مهم باشد؛ نه، صد تا نامه بنويسند؛­كار خودشان را بكنند، اختلافات را به ميان مردم نكشانند،­چيزهاى جزئى­را مايهى جنجال و هياهو و استفادهى تبليغاتى دشمن و خوراك تبليغاتى راديوهاى بيگانه و تلويزيون هاى بيگانه نكنند، صد تا نامه بنويسند؛ نامه اهميتى ندارد. مهم اين است كه همه‌ى ما بدانيم مسئوليتي داريم، همه‌ى ما بدانيم موقعيت حساسى داريم.

امروز دشمن به خاطر حوادث شمال آفريقا، به خاطر پيشرفت علمي ايران - البته آنها مي گويند پيشرفت هسته‌اى، ليكن دروغ مي گويند؛ عمده‌ى مشكل آنها پيشرفت علمى شماهاست - به خاطر تأثيرى كه ملّت ايران بر روى ملّت هاى ديگر گذاشته است، به خاطر اين بيدارى اسلامى كه پيدا شده، ناراحت و عصبانى است. دشمن احساس شكست مي كند، احساس ناكامى مي كند؛ لذا ناراحت است. البته ژِستى كه دولتمردان و دولتزنان آمريكا مي گيرند، ژست پيروز است؛ كه بله، ما چنين و چنان كرديم؛ ليكن خودشان هم مي دانند، ديگران هم مي دانند، محافل سياسى و محافل مطبوعاتى دنيا هم مي دانند كه قضيه چه خبر است؛ مي فهمند كه دولت آمريكا در اين درگيرى، در اين مبارزه‌ى كلان، در اين حوادث، شكست خورده؛ خب، ناراحتند.

آنها هى دنبال اينند كه يك كارى پيدا كنند. يكى از كارهاى مهم آنها اين است كه با روش هاى موذيانه و موريانه‌وار، بين ما اختلاف بيندازند؛ اين جزءِ كارهاى رائج اينهاست، اين كار را از قديم انجام مي دادند. البته مُتبحّر و كارشناس كامل اين كار، انگليسى‌هاى خبيثند؛ آنها در زمينه‌ى ايجاد اختلاف، از همه كارشناس‌ترند؛ آمريكایى‌ها پيش آنها شاگردى مي كنند، از آنها ياد مي گيرند! ايجاد اختلاف از راه‌هاى نفوذ، مثل موش هاى دزد، مثل موريانه، وارد شدن و نفوذ كردن؛ اينها جزءِ كارهاى متعارف آنهاست. ما بايد حواسمان جمع باشد. بايد اختلافات به حداقل برسد.

البته اختلاف نظر، فراوان است؛ هيچ اشكالى هم ندارد - دو نفر مسئولند، رفيقند، اختلاف نظر هم دارند؛ هميشه هم بوده است - اما اختلاف نظر نبايد به اختلاف در عمل و اختلاف در برخوردهاى گوناگون، به اختلاف علنى، به گريبان­گيرى، به مُچ­گيرى در مقابل چشم مردم منتهى شود؛ چون آن اختلافات آنقدر اهميت ندارد. يك وقت يك چيزهاى مهمى است، خب مردم بايد مُطّلع شوند؛ اما اين اختلافاتى كه انسان مى‌بيند بين اين حضرات هست، چيزهایى نيست كه اينقدر اهميت داشته باشد كه حالا با ادعاهاى گوناگون، ما اينها را بزرگ كنيم، جلوى چشم مردم نگه داريم، به اينها اهميت بدهيم؛ كه اهميتى هم ندارد. اختلافات را نبايد علنى كرد؛ اختلافات را نبايد به مردم كشاند؛ احساسات مردم را نبايد در جهت ايجاد اختلاف تحريك كرد. از امروز تا روز انتخابات، هر كسى احساسات مردم را در جهت ايجاد اختلاف به كار بگيرد، قطعاً به كشور خيانت كرده. خوشبختانه مسئولين كشور، مسئولين زحمتكش و دلسوزى هستند؛ مي خواهند براى كشور كار كنند. البته ممكن است غفلت هایى انجام بگيرد، اما نيت ها إن‌شاءا... نيت هایى است براى كار.»     10/8/1391

«در كشور ما خوشبختانه ملّت متّحدند؛ اين خيلى دستاورد مهمى است؛ از اين بايد صيانت كرد؛ نگذاريم از بين برود. اين اختلافاتى كه گاهى بين مسئولين بروز مي كند - كه به سطح رسانه‌ها هم كشيده مي شود؛ بيخود، بى‌مورد، بى‌فايده – به اتّحاد ملّی ضربه مي زند. يك عده مي شوند طرفدار اين، يك عده هم مي شوند طرفدار آن؛ مخالفت كردن، متّهم كردن يكديگر؛ يك عده‌اى قوه‌ى مجريه را متّهم كنند، يك عده‌اى از آن طرف قوه‌ى مقننه را متّهم كنند، يك عده‌اى قوه‌ى قضائيه را متّهم كنند، تقصيرها را گردن هم بيندازند؛ اين جزءِ كارهاى بسيار مضر است و دوستان محترم ما، مسئولان عزيز كشور بدانند كه اين در بين مردم هم هيچگونه آبرو و وجهه‌اى ايجاد نمي­كند كه ما مشكلات را هِى به گردن اين و آن بيندازيم. نه، يك مشكلاتى وجود دارد؛ بايد حل­كرد و مي­توانيم هم حل كنيم؛ ما از حل مشكلاتمان ناتوان نيستيم.»    3/5/1391

«مسئله‌ى همكارى قوا را حل كنيد. من هم غالباً به قوا سفارش مي­كنم؛ به شما(قوه مجریه) بايد سفارش كنم. هرچه مي­توانيد، در آن جاهایى كه مي شود كوتاه آمد، كوتاه بيایيد؛ چه اشكالى دارد؟ آنجایى كه مي شود تبيين كرد، تبيين كنيد. آنجایى كه مي شود با ايجاد ارتباطات دوستانه، مسئله را حل كرد، اينجورى حل كنيد. چرا من اينقدر بر تشكيل جلسه‌ى رؤساى قوا اصرار مي كنم؟ وقتى كه جلسه‌ى رؤساى قوا تشكيل بشود، خيلى از اين مشكلات حل مي­شود. در جلساتِ روبه‌رو، با همديگر مى‌نشينند حرف مي زنند؛ اين كار خيلى از مشكلات را حل مي كند؛ اين تجربه‌ى ماست از گذشته. گيرم كه حالا برخى از راه‌هاى گوناگونى هم كه دوستان رفتند، به نتيجه نرسيده باشد؛ اما خب، راه‌هاى ديگرى وجود دارد. بالاخره اختلاف سليقه‌ها يا اختلاف برداشت هاى از قانون را اينجورى بايد حل كرد. كارى كنيد كه اين ارتباط، ارتباط صميمانه‌اى بشود. اگر چنانچه يك رفتارى را مشاهده مي كنيد كه اين رفتار را از آن طرف ديگر نمى‌پسنديد، يك مراجعه هم به خودمان بكنيم، ببينيم آيا ما در آن فضاى سنگينى كه اشاره مي شود، مثلاً تأثيرى داشته‌ايم يا نداشته‌ايم. مراقبت بكنيم؛ اگر ما تأثير داشتيم، آن را برداريم.»       6/6/1390

«آنچه كه مردم از مسئولين - بخصوص رده‌هاى بالاتر - توقع دارند، اين است كه با هم تعامل داشته باشند، وحدت داشته باشند، همكارى داشته باشند؛ هم در سطوح بالا، هم در سطوح ميانه؛ بر اولويت هاى كشور تمركز داشته باشند، مسائل اصلى را جلو بيندازند، سرگرم مسائل فرعى و حاشيه‌اى نشوند، كار و تلاش بى‌وقفه انجام بدهند. مردم صداقت را توقع دارند، عمل به وعده‌ها را توقع دارند، پرهيز از مناقشات را توقع دارند، پرهيز از سرگرم شدن به حواشى و مسائل فرعى را توقع دارند، امانت و پاكدستى و برخورد با متخلّف و خائن را توقع دارند؛ اينها در صدر مطالبات مردم قرار دارد.» 20/7/1390

«آنچه كه تضمين‌كننده‌ى همه‌ى اين مطالب است، تقواست. تقوا اين است كه ما مراقب حرفمان، مراقب كارمان، مراقب جهتگيرى‌مان، مراقب رفتارمان باشيم. كوچكترين اعمال ما ثبت مي شود؛ (فَمَن يَعْمَلْ مِثْقَالَ ذَرَّةٍ خَيْرًا يَرَهُ. وَ مَن يَعْمَلْ مِثْقَالَ ذَرَّةٍ شَرًّا يَرَهُ)[پس هر كس به وزن ذرّه‏اى نيكى كرده باشد آن را مى‏بيند. و هر كس به وزن ذرّه‏اى بدى كرده باشد آن را مى‏بيند./ زلزله: آیات8-7] اعمال ما، گفتار ما، الفاظ ما همه ثبت مي شود؛ بعد ما را به سؤال و جواب مي كشند. دادگاه عدلى وجود دارد كه در آن دادگاه عدل بايد انسان جواب بدهد. زير جواب مي مانيم. تقوا يعنى همين را رعايت كنيم، همين را مواظبت كنيم.»

6/4/1390

 

نوشته شده در دوشنبه 1391/08/15ساعت 19:7 توسط میلاد| |

موضوع اصلی سفر امام

 
                           ضرورت تفكیك بیانات رهبر انقلاب در طول سفر به «اصلی» و «فرعی»
 
سفر‌های استانی رهبر انقلاب یك رخداد رسانه‌ای است كه بدون بازتاب صحیح، كاركرد سیاسی-اجتماعی خود را تا حدی از دست خواهد داد. بنا بر فرض مذكور، رعایت برخی اصول و قواعد در بازتاب رسانه‌ای سفر و جریان‌سازی‌های رسانه‌ای حول آن بسیار مهم‌ می‌نماید. اهمیت این موضوع هنگامی بیشتر می‌شود كه توجه داشته باشیم استراتژی تبلیغاتی دشمنان انقلاب در قبال اكثر اخبار مربوط به رهبر انقلاب، بر مدار دو محور اصلی «بایكوت» و «انحراف اذهان» است. همچنین زمانی كه این دو خط اساسی به دلیل امكان‌ناپذیری نادیده‌گرفتن بیانات رهبر انقلاب قابلیت خود را از دست دهند، خط تبلیغاتی دشمنان به سمت استراتژی سوم، یعنی «جابه‌جایی اصلی و فرعی» بیانات ایشان گرایش پیدا خواهد كرد.

یكی از تاكتیك‌های رسانه‌ای دشمن و جناح‌های مغرض و نیز نقاط ضعف برخی علاقه‌مندان، اهمیت دادن بیش از حد به موضوعات فرعی بیانات ایشان از یك طرف و بایكوت و كم‌اهمیت جلوه‌دادن موضوعات اصلی بیانات ایشان از طرف دیگر است. برای نمونه می‌توان از عملكرد رسانه‌های دشمن در شانزدهمین اجلاس سران عدم تعهد یاد كرد. در این اجلاس به دلیل اهمیت اجلاس و گستردگی شركت‌كنندگان آن، عملاً بایكوت كلیت رخداد امكان‌پذیر نبود، اما نسبت به بیانات رهبر انقلاب، در رسانه‌های دشمن هر دو خط انحراف اذهان و اصلی كردن موضوعات فرعی مشاهده شد. به این ترتیب كه خط انحرافی تبلیغات را با مواضع دبیركل سازمان ملل پیش از سفر به تهران درباره‌ی برنامه هسته‌ای ایران و موضوع سوریه آغاز كردند و سپس با بزرگ‌نمایی مواضع رئیس‌جمهور مصر درباره‌ی سوریه سعی در تكمیل آن نمودند.

اما خط تبدیل موضوعات فرعی به اصلی نیز از آن‌جا كه سخنان رهبر انقلاب به‌طور زنده به سراسر دنیا مخابره می‌شد، به‌جد دنبال شد و این بار موضوع «انرژی هسته‌ای» در بیانات ایشان را تعمداً به عنوان موضوع اصلی سخنان ایشان قلمداد كردند. این در حالی بود كه شاید موضوعاتی همچون «تغییر ساختار شورای امنیت»، «احیای جنبش عدم تعهد» و «راهكار نظام اسلامی برای حل مسأله‌ی فلسطین» اگر نگوییم بیشتر، كم‌اهمیت‌تر از مسأله‌ی هسته‌ای نبودند.

نمونه‌ی دیگری از پُررنگ كردن محورهای فرعی بیانات رهبر انقلاب را در موضوع «میكروب‌های سیاسی» مشاهده كردیم كه ایشان در سفر قم  مطرح كردند و بلافاصله رسانه‌های حامی فتنه‌گران سال ۱۳۸۸ آن را به سوژه‌ی اصلی تبدیل ساختند.

در این‌گونه موارد -یعنی جابه‌جایی اصلی و فرعی بیانات- بی‌دقتی شخصیت‌ها و رسانه‌های خودی و حتی مواضع برخی جریانات مغرض داخلی نیز گاهی زمینه‌های لازم را برای دشمنان نظام مهیا می‌سازد. نمونه‌ی این بدفهمی را در سفر كرمانشاه و واكنش‌ها نسبت به بیانات رهبری در جمع دانشجویان دیدیم. در این دیدار رهبر انقلاب در ذیل بحث «پیری و جوانی نظام اسلامی» كه خود نیز فرع بر موضوع «بازخوانی هویت نظام اسلامی» بود، به مسأله‌ی «امكان تغییر سازوكارها و سیاست‌ها همراه با حفظ آرمان‌ها» اشاره كردند و در این باره مثال‌هایی زدند. در حالی‌كه مثال‌های ایشان عبارت بودند از «تغییر در سیاست‌های اصل ۴۴، امكان‌پذیری تغییر در ساختار نظام از ریاستی به پارلمانی و تغییر سیاست‌های دیپلماسی»، اما در این میان به دلیل شرایط سیاسی داخلی و جبهه‌گیری‌های سیاسی، تنها موضوع «تغییر ساختار نظام از ریاستی به پارلمانی» بود كه در صدر اخبار قرار گرفت و گمانه‌زنی‌ها تا آن‌جا پیش رفت كه برخی حتی از تشكیل جلسات بررسی تغییر نظام در دفتر رهبری خبر دادند! كه با تكذیبیه‌ی این دفتر مواجه شد. این در حالی بود كه علاوه بر فرعی بودن موضوع فوق -همان‌گونه كه در سلسله‌مراتب بحث مشاهده نمودید- رهبر انقلاب با دو قید زیر به مسأله پرداختند: «تا الان هم شيوه‌ى بسيار خوب و تجربه‌شده‌اى است» و «احتمالاً در آينده‌هاى نزديك، چنين چيزى پيش نمى‌آيد» و نشان دادند كه این موضوع صرفاً از باب مثال مطرح می‌شود. متأسفانه حساسیت‌ها، علاقمندی‌ها و سلایق رسانه‌ها و جناح‌های سیاسی می‌تواند تا بدان‌جا پیش رود كه تصریحاتی با این وضوح را در بیانات رهبر انقلاب نادیده گرفته و موضوعات مورد علاقه‌ی خود را به عنوان مسائل اساسی مطرح شده توسط رهبر انقلاب قلمداد كند.
بنابر آن‌چه تاكنون گفتیم، در سفرهای استانی رهبر انقلاب كه فرصت‌های تبلیغی و گفتمانی بی‌بدیلی را در اختیار انقلاب اسلامی قرار می‌دهد، مراقبت از عدم انحراف فضای تبلیغی و گفتمانی جامعه اهمیتی دوچندان می‌یابد.

http://farsi.khamenei.ir/image/ver2/li_star_2.gif چاره چیست؟
در جریان‌سازی رسانه‌ای بیانات رهبر معظم انقلاب اسلامی باید به هر موضوعی با توجه به اصلی-فرعی معین شده توسط خود ایشان پرداخت. تلاش ما نیز بیشتر باید در جهت تبدیل كردن موضوع اصلی مطرح‌شده توسط ایشان به یك گفتمان غالب باشد.

توضیح این‌كه تمامی سفرهای استانی رهبر انقلاب دارای یك یا چند موضوع گفتنمانی محوری است كه تمامی مطالب مطرح‌شده در سفر نسبت به آن موضوع در درجه‌ی اهمیت پایین‌تری قرار می‌گیرند. نمونه‌ی موضوعات گفتمانی رهبر انقلاب در سفرهای اخیر را در شكل زیر ملاحظه می‌نمایید.
یكی از بهترین خدماتی كه فعالان رسانه‌ای می‌توانند به مخاطبین خود ارائه دهند، معرفی موضوعات اصلی سفرهای رهبری است. برای تشخیص موضوعات محوری سفر نیز می‌توان به محوریت دیدار مردمی و دیدار با جوانان و دانشجویان در سفرها توجه نمود. موضوع محوری سفر معمولاً در این دو دیدار مطرح می‌شود و بنابراین توجه به محتوای این دو دیدار و مطالعه‌ی دقیق آن‌ها بسیار حائز اهمیت است.

http://farsi.khamenei.ir/image/ver2/li_star_2.gif از نكات ظریف هم غافل نشویم
یكی از آسیب‌های دیگر می‌تواند بی‌توجهی به تذكرات حاشیه‌ای رهبر انقلاب در لابه‌لای بیانات باشد. ایشان گاهی نكاتی دربسته و اجمالی اما معطوف به مسائل مهم اجتماعی و سیاسی را مطرح می‌كنند. از این دست موارد می‌توان به اشاره‌ی ایشان به «رله كردن سیاست‌های آمریكا توسط ساركوزی» ، «برخورد صحیح با جوانان انقلابی»  و آخرین نمونه‌ها از این تذكرات حاشیه‌ای‌ رهبر انقلاب را در بیانات ایشان در جمع مردم بجنورد درباره‌ی «سیاست تحدید نسل» و همچنین تذكر چندباره نسبت به «تعابیر غلو آمیز» در دیدار با فرهنگیان و اساتید استان خراسان شمالی مشاهده كردیم. تذكراتی  كه نه باید آن‌ها را نادیده انگاشت و نه باید آن‌ها را آن‌قدر در صدر اخبار رسانه‌ای قرار داد كه بیانات مهم ایشان درباره‌ی «پیشرفت ملت ایران با الگوی اسلامی» كه در هر دو دیدار مورد تأكید قرار گرفت فراموش شود.
نویسنده: محمدمهدی سالاری
khamenei.ir
نوشته شده در سه شنبه 1391/07/25ساعت 10:48 توسط میلاد| |

دست نیرومند نیروی انتظامی

بیانات فرمانده معظّم کل قوا، در دیدار فرماندهان نیروی انتظامی – 2/11/1370

«من بايد عرض كنم كه انتظار امنيت اسلامى، انتظار زيادى از اين نيرو نيست. ما وضعى را در نيروى انتظامى كشور داريم كه از اول تاريخ نيروى انتظامى تا امروز، بى‌سابقه است. از اولى كه در اين كشور ژاندارمرى و شهربانى به وجود آمد، تا امروز كه ما بحمدا... نيروى انتظامىِ يكپارچه و فراگير داريم، وضعيتى كه امروز نيروى انتظامى ما از لحاظ خوب بودن و مثبت بودن دارد، در هيچ زمانى نداشته است. هيچ‌وقت نيرو، فرمانده‌اى به اين خوبى، و فرماندهانى در اين حد نداشته است. هيچ‌وقت نيروهاى انتظامى، جمعيتى به كم و كيف جمعيت فعلى نداشتند. هيچ‌وقت نيروهاى انتظامى، مقبوليتى به قدر امروز در ميان مردم نداشتند. در دوره‌هاى گذشته، نيروهاى انتظامى در بين مردم مقبوليت چندانى نداشتند. كسانى كه در نيروهاى انتظامى - يعنى ژاندارمرى و شهربانى - از سال هاى طولانى سابقه دارند، مى‌دانند كه من چه عرض مى‌كنم و نظر مردم نسبت به نيروهاى انتظامى چگونه بود. امروز نيروى انتظامى از مقبوليت بين مردم برخوردار است. مردم اين لباس شما را دوست مى‌دارند و به آن احترام مى‌كنند. همه‌ى اينها نعم الهى است؛ اما اگر شما كار را رها كنيد و آن وظايف را با استحكام لازم انجام ندهيد، اين‌گونه نمى‌ماند.

http://up.hannover.ir/uploads/27Entezami.jpg

يكايك شهروندان بايد از ته دل به نيروى انتظامى اعتماد و اطمينان داشته باشند؛ يعنى مثلاً وقتى دكانش را مى‌بندد، اگر نگران باشد، بگويد مأمور نيروى انتظامى هست؛ اگر به مسافرت مى‌رود و خانه‌اش را مى‌گذارد، بگويد نيروى انتظامى هست؛ اگر سوار اتومبيلى مى‌شود تا جايى را ترك كند و به جاى ديگرى در بيابان ها برسد، بگويد نيروى انتظامى هست. هر مشكلِ مربوط به امنيت كه براى او پيش مى‌آيد - اگر گفتند دزد آمده، اگر گفتند متخلّفان در خيابان پيدا شده‌اند، اگر گفتند كسانى آبروى مردم را تهديد مى‌كنند، اگر گفتند كسانى مواد مضره تقسيم مى‌كنند، اگر گفتند كسانى به نواميس مردم تعرض مى‌كنند - در دلش شمع اميدى روشن باشد كه بالاخره نيروى انتظامى هست. مردم بايد به نيروى انتظامى، مثل يك صاحب امنيت و مدار امنيت نگاه كنند؛ شما بايد اين را به وجود بياوريد.

-        در جامعه‌ى اسلامى اجازه داده نمى‌شود و نبايد داده بشود كه در ملأ عام، كسانى به حيثيت­هاى دينى مردم اهانت كنند و آن را هتك نمايند. چه مركزى بايد جلوى اينها را بگيرد؟ نيروى انتظامى.

-        در جامعه‌ى اسلامى اجازه داده نمى‌شود و نبايد داده بشود كه از مقررات زيستى و شهرى و روستايى و صحرايى جمهورى اسلامى تخلّف انجام بگيرد؛ كسانى فضا را مخدوش كنند و سلامت فضا را از بين ببرند. چه مركزى بايد جلوى اينها را بگيرد؟ نيروى انتظامى.

-        در جامعه‌ى اسلامى و نظام اسلامى، هر آنچه كه طبق قوانين شرعى و قوانين مجلس شوراى اسلامى و مقررات رايج كشور، در بخش آشكار زندگى مردم - خفا، كار ديگران است - ممنوع است و مجاز نيست كه تحقق پيدا كند، اگر ديده شد، دست قوى و قدرتمندى بايد بيايد و جلوى اين قانون‌شكنى را بگيرد. آن چيست؟ دست نيرومند نيروى انتظامى.

نيروى انتظامى محبوبيت خود را بايد در چه چيزى به‌دست بياورد؟ در قاطعيت بر اساس قانون و بر اساس همان چيزى كه در مقررات از او طلب شده است؛ نه در ملاحظه‌ى كسى، ملاحظه جمعى، رعايت ميل قشرى يا گروهى؛ ابداً. اگر چنين كارى بشود و چنين رعايت هاى خارج از قانونى انجام بگيرد، تخلّف شده است. تنها رعايتى كه نيروى انتظامى بايد بكند، عبارت است از رعايت قانون و رعايت اخلاق در اجراى قانون. البته در اجراى قانون، دو گونه مى‌شود عمل كرد: يكى با بداخلاقى و كج‌خلقى و عبوس بودن و تكبر و نخوت و امثال اينها؛ يكى هم با خوش‌اخلاقى و مهربانى، اما با قاطعيت. اين نوع دوم بايد معمول باشد؛ اِعمال قاطعيت، باضافه‌ى اخلاق خوب.

گاهى به اينجا تلفن مى‌كنند، يا نامه مى‌نويسند و شكايت مى‌كنند كه سرِ فلان محله، كسانى پيدا شده‌اند كه به نواميس مردم تعرض مى‌كنند. ما در اين امور به كجا مراجعه خواهيم كرد؟ به شما؛ معلوم است كه وظيفه‌ى شماست. گاهى تلفن مى‌كنند، شكايت مى‌كنند كه مثلاً فلان خانه را به محل فساد تبديل كرده‌اند و نمى‌گذارند استراحت كنيم و بخوابيم؛ سر و صدا و هاى و هوى راه مى‌اندازند و از لحاظ اخلاقى، ناامنى ايجاد مى‌كنند. ما واقعاً در اين‌گونه امور به كجا بايد مراجعه كنيم؟ به نيروى انتظامى. گاهى شكايت مى‌كنند كه افرادى مى‌آيند و موادى را در فلان كوچه توزيع مى‌كنند، يا خريد و فروش انجام مى‌دهند. در اين‌گونه موارد ما به كجا بايد مراجعه كنيم؟ به نيروى انتظامى.

فراموش نكنيد كه معيار، جامعه‌ى اسلامى و انقلابى است. اگر جامعه‌اى اسلامى و انقلابى نيست، نيروى انتظامى حساسيت هاى مناسب آن جامعه را دارد؛ اما در جامعه‌اى كه معيار و ملاك اسلام است، حساسيت نيروى انتظامى بايد متناسب با آن چيزى باشد كه در اين جامعه مورد نظر است. حساسيت هاى اين جامعه چه چيزهايى است؟ حفظ و حراست و عمل بر طبق اين حساسيت ها، بدون هيچ ملاحظه اى، به شما كه نيروى انتظامى هستيد، برمى‌گردد. اين كارِ سخت و سنگينى است، اما كار بسيار مؤثرى است.

ناامنى فقط به اين نيست كه دزد به خانه‌ها يا مغازه‌ها يا بازار يا خيابان بيابد - اين يك‌طور ناامنى است؛ ناامنى مالى است - ما ناامنى عِرضى و ناموسى هم داريم؛ جلوى آن را هم شما بايد بگيريد. ناامنى اخلاقى هم داريم؛ در آنجا هم شما بايد وارد ميدان بشويد. البته ناامنى اخلاقى، يك مرحله‌ى كار فرهنگى دارد، يك مرحله‌ى كار مخفى دارد، يك مرحله‌ى ريشه‌يابى دارد؛ آنها كار دستگاه هاى ديگر است؛ اما آنجايى كه جلوى چشم قرار مى‌گيرد و موجب عدم امنيت اخلاقى جامعه مى‌شود، آنكه بايد وارد ميدان بشود، نيروى انتظامى است

حضرت امام خامنه­ای- 29/6/1390:

«امروز آن كسانى كه در قالب نيروى انتظامى سعى مي كنند آرامش را، امنيت را، آسايش خيال را براى آحاد شهروندان كشورمان فراهم كنند، در حقيقت به معناى واقعى كلمه، مجاهدان فى‌سبيل‌ا... هستند.»

 

نوشته شده در دوشنبه 1391/07/10ساعت 20:25 توسط میلاد| |

منبع جمله ي علامه حسن زاده آملي:

هفته نامه پرتو سخن، شماره 593، 16/6/1390، مقاله ی "اباحه گري‌؛ شديدترين تهديد براي فرهنگ بومي"، پي نوشت شماره 10
لينک:

http://partosokhan.ir/page.asp?Number=593&Category=375&fnd_str=اباحه گري‌؛ شديدترين تهديد براي فرهنگ بومي#182589

نوشته شده در یکشنبه 1391/03/21ساعت 17:57 توسط میلاد| |

تولید ملّی، حمایت از کار و سرمایه ایرانی

برخیز که فخر هفت اقلیم شویم   /   در نزد خدا و خلق تکریم شویم

فرمود ز «تولید» حمایت بکنیم   /    تا شاهد «مرگ طرح تحریم» شویم

بیانات پرچمدار اسلام ناب محمّدی، حضرت امام خامنه­ای 1/1/1391

یك بخش مهم از مسائل اقتصادى برمي­گردد به مسئله‌ى توليد داخلى. اگر به توفيق الهى و با اراده و عزم راسخِ ملّت و با تلاش مسئولان، ما بتوانيم مسئله‌ى توليد داخلى را، آنچنان كه شايسته‌ى آن است، رونق ببخشيم و پيش ببريم، بدون ترديد بخش عمده‌اى از تلاش هاى دشمن ناكام خواهد ماند.

بخش مهمى از جهاد اقتصادى، مسئله‌ى توليد ملّى است. اگر ملّت ايران با همّت خود، با عزم خود، با آگاهى و هوشمندى خود، با همراهى و كمك مسئولان، با برنامه‌ريزىِ درست بتواند مشكل توليد داخلى را حل كند و در اين ميدان پيش برود، بدون ترديد بر چالش هایى كه دشمن آن را فراهم كرده است، غلبه‌ى كامل و جدّى پيدا خواهد كرد.

اگر ما توانستيم توليد داخلى را رونق ببخشيم، مسئله‌ى تورم حل خواهد شد؛ مسئله‌ى اشتغال حل خواهد شد؛ اقتصاد داخلى به معناى حقيقى كلمه استحكام پيدا خواهد كرد. اينجاست كه دشمن با مشاهده‌ى اين وضعيت، مأيوس و نااميد خواهد شد. وقتى دشمن مأيوس شد، تلاش دشمن، توطئه‌ى دشمن، كيد دشمن هم تمام خواهد شد.

ما بايد بتوانيم از كارِ كارگر ايرانى حمايت كنيم؛ از سرمايه‌ى سرمايه‌دار ايرانى حمايت كنيم؛ و اين فقط با تقويت توليد ملّى امكان‌پذير خواهد شد.

سهم دولت در اين كار، پشتيبانى از توليدات داخلىِ صنعتى و كشاورزى است. سهم سرمايه‌داران و كارگران، تقويت چرخه‌ى توليد و اِتقان در كار توليد است.

سهم مردم - كه به نظر من از همه‌ى اينها مهمتر است - مصرف توليدات داخلى است. ما بايد عادت كنيم، براى خودمان فرهنگ كنيم، براى خودمان يك فريضه بدانيم كه هر كالایى كه مشابه داخلى آن وجود دارد و توليد داخلى متوجه به آن است، آن كالا را از توليد داخلى مصرف كنيم و از مصرف توليدات خارجى بِجِد پرهيز كنيم؛ در همه‌ى زمينه‌ها: زمينه‌هاى مصارف روزمرّه و زمينه‌هاى عمده‌تر و مهمتر.

شما وقتى كالاى داخلى را مصرف مي­كنيد، به كارگر ايرانى داريد كمك مي­كنيد، اشتغال ايجاد مي­كنيد، به سرمايه‌ى ايرانى هم داريد كمك مي­كنيد، رشد و نمو ايجاد مي­كنيد.

اين فرهنگ غلطى است - كه متأسفانه در بخش هایى از ما حاكم است - كه مصنوعات خارجى را مصرف كنيم؛ اين به ضرر دنياى ماست، به ضرر پيشرفت ماست، به ضرر آينده‌ى ماست. همه مسئوليت دارند؛ دولت هم مسئوليت دارد، بايد از توليد ملّى حمايت كند، توليد ملّى را تقويت كند.

خوشبختانه «صندوق توسعه‌ى اقتصادى» در سياست ها تصويب شد؛ مجلس شوراى اسلامى آن را قانون كرد. امروز يك ذخيره‌ى باارزشى در اختيار مسئولان هست؛ مي­توانند اين را در اختيار توليد ملّى بگذارند. بايد كار را تسهيل كنند؛

مجلس هم بايد همكارى كند، دولت هم بايستى همّت كند؛ بتوانند به توليد ملّى رونق بدهند. مردم هم - چه آن كه داراى سرمايه است، چه آن كه داراى قدرت كار است - بايستى با ايجاد اتقان، همكارى كنند. محصول داخلى را بايد مرغوب، باكيفيت و بادوام توليد كنيم. تا آنجایى كه بتوانيم، بايد قيمت تمام‌شده را ارزان تمام كنيم. اين كار، همكارى همه را مي­طلبد. بخش هاى گوناگون دولتى بايد در اين زمينه همكارى كنند - چه بخش هاى پولى و مالى، چه بخش هاى ديگر اقتصادى - مجلس هم بايد همكارى كند، تا بتوانند اين قضيه را در كشور ما تحقق ببخشند.

عمده، مردمند. شما بايد كالاى ايرانى بخواهيد. اين افتخار نيست؛ اين تفاخر غلطى است كه ما مارك هاى خارجى را در پوشاكمان، در وسائل منزلمان، در مبلمانمان، در امور روزمره‌مان، در خوراكى‌هامان ترجيح بدهيم به مارك هاى داخلى؛ در حالى كه توليد داخلى در خيلى از موارد بسيار بهتر است.

من شنيدم پوشاك داخلى را كه در بعضى از شهرستان ها توليد مي شود، مي برند مارك خارجى مي زنند، برمي گردانند! اگر همين جا بفروشند، ممكن است خريدار ايرانى رغبت نكند؛ اما چون مارك فرانسوى دارد، خريدار ايرانى همان لباس را، همان كت و شلوار را، همان دوخت را انتخاب مي كند؛ اين غلط است. توليد داخلى مهم است. ببينيد كارگر ايرانى چه توليد كرده است، سرمايه‌دار ايرانى چه سرمايه‌گذارى كرده است.

در زمينه‌ى مصرف، عمده‌ى كار دست مردم است؛ كه اين بخشى از اصلاح الگوى مصرف است كه من دو سال قبل به ملّت ايران عرض كردم، و بخشى از جهاد اقتصادى است كه سال گذشته عرض كردم. توليد ملّى مهم است؛ اين را بايد هدف قرار بدهند.

«به نظر من يكى از قلم هاى مجاهدت اقتصادى مردم اين است كه بروند سراغ كالاى ساخت داخل؛ آن را بخواهند. البته اين طرف قضيه هم اين است كه كالاى ساخت داخل بايستى قانع‌كننده باشد؛ بايستى دوامش، استحكامش، مرغوبيتش جورى باشد كه مشترى را قانع كند؛ اين هر دو در كنار هم، يك كار لازم و واجبى است.»  7/2/1390

«روز کار و کارگر بر کارگران زحمتکش جمهوری اسلامی ایران مبارک باد»

 

نوشته شده در سه شنبه 1391/02/12ساعت 15:25 توسط میلاد| |

سال «تولید ملی حمایت از کار  و سرمایه  ی ایرانی» گرامی باد

سنّت­های ایرانی در سایه­ی اسلام

بیانات امام خامنه­ای راجع به «روش برخورد اسلام با سنّت­های ایرانی»

«عيد نوروز از نظر اسلام، مورد توجّه خاصّى قرار گرفته است. اگر چه اين عيد و اين روز از قبل از اسلام باقى مانده است؛ ولى برخورد اسلام با اين روز، يك برخورد سازنده و حكمت‏آميز است. بعضى از تبليغاتچي­هاى معروف دنيا كه با همه چيز ملّت و كشور و جمهورى اسلامى ما دشمنى مى‏كنند و تهمت مى‏زنند، در اين قضيه هم سعى مى‏كنند برخورد غيرصادقانه‏اى با ملّت ايران داشته باشند. آنها اين‏طور وانمود مى‏كنند كه اسلام و انقلاب، با عيد نوروز و  سنّت­هاى ايرانى، مخالف است. اين درست نيست.

من مايلم جوانان عزيز، بخصوص فرزانگان، به اين مطلب، درست توجّه كنند كه اسلام در برخورد با پديده‏هايى كه از كشورها و از ملّت­هاى ديگر، يا از دوره‏هاى قبل به آن رسيده است، يك برخورد حكمت‏آميز و همراه با دقّت و نگاهى همه‏جانبه دارد. هر چيزى كه قابل اين است تا محتواى صحيح پيدا كند، اسلام آن را مى‏گيرد، به آن جهت و محتواى صحيح مى‏دهد و در دسترس مردم مى‏گذارد. مثلاً بعضى از همين مراسم حج، مثل طواف، سعى و قربانى كردن، از قبل از اسلام بود. اسلام، اين مراسم را گرفت، محتواى شرك‏آلود، مادّى و غلط را از آن خارج كرد و محتواى توحيدى به آن داد؛ آن را درك كرد و به صورت يك درس، به مردم برگرداند. كار خيلى عجيب و مهمّى است. در باب عيد نوروز و مراسم سنّتى قديمى هم همين‏طور؛ اسلام، عيد نوروز را گرفت، محتواى انسانى و اسلامى و معنوى به آن داد و به مردم برگرداند. اوّلِ سال تحويل، شما به دستور اسلام با خدا رابطه برقرار مى‏كنيد و مى‏گوييد: «يا مُقَلِّبَ القُلوبِ و الأبصارِ. يا مُدَبِّرَ الَّليلِ والنَّهارِ. يا مُحَوِّلَ الحَولِ و الأحوالِ»؛ اى كسى كه گردش زمين و آسمان، گردش دل ها و چشم ها و گردش روزگاران به دست توست، اين گردش قراردادى سال را هم براى ما با بركت و مبارك قرار بده؛ «حَوِّل حالَنا إلى أحسَنِ الحالِ.»

ببينيد، نوروز و تحويل سال - رفتن از يك سال به سال ديگر - يك محتواى معنوى پيدا كرد. مردم را توصيه مى‏كند: «إغتَسِل و ألبِس و أنظِف ثيابَك»؛ غسل كنيد، خود را شستشو دهيد و تميزترين لباس ها را - البته صحبتى از لباس نو نيست؛ صحبت از لباس تميز است - بپوشيد، به ديدن يكديگر برويد؛ صله رحم كنيد، دل­هايتان را شاد كنيد، به خودتان اميد بدهيد و با رويش طبيعت، يك رويش معنوى در دل خودتان به وجود آوريد. برخورد با عيد نوروز اين است؛ لذا ما ايراني ها عيد نوروز را دوست مى‏داريم و آن را جشن مى‏گيريم. اما جشن ما يك جشن سالم است. اسلام با هر كدام از مراسم قديمى كه برخورد مى‏كند، اين‏طور برخورد مى‏كند. البته بعضى از مراسم­ها هست كه قابل اصلاح نيست. مثلاً اسلام درباره­ي مراسم خُرافىِ از روى آتش پريدن، حرفى ندارد و تأييد نمى‏كند؛ اما هيچ اشكالى نمى‏بيند كه مردم - فرض بفرماييد - در مناسبتى از مناسبت­هاى عيد، به فضاى باز بروند، با سبزه و طبيعت و صحرا، ديدارى تازه كنند، خود و طبيعت را با يكديگر نزديك كنند و لذّتِ صحيح و سالم ببرند. مانعى ندارد.

درست عكسِ روش جاهلى. در روش هاى جاهلى، اگر عمل خوبى هم در دست مردم باشد، آن را بى‏محتوا مى‏كنند!

لذا شما مى‏بينيد كه راجع به تحويل سال در تبليغات راديوهاى بيگانه، صحبت زيادى نيست؛ اما راجع به چهارشنبه‏سورى در اين چند روز قبل از سال، تقريباً تمام راديوهاى بيگانه صحبت كردند! درست نقطه­ی مقابلِ آن نظر اسلامى!

شما ببينيد در ايّام تحويل(سال)، مردم چه مكان هايى اجتماع مى‏كنند! در اطراف آستان قدس رضوى، جاى سوزن انداختن نبود! تا بستِ شيخ بهايى و تمام اين اطراف، مردم براى توجّه، روى زمين نشسته بودند! يعنى عيد نوروز، همراه با معنويت. هزاران انسان علاقه‏مند، از خواب و خانه و زندگى و محيط خانواده بيرون آمدند و به مرقد امام بزرگوار رفتند. يعنى جنبه­ی معنوى. خب؛ حالا يك نفر هم پيدا مى‏شود كه از سرِ اشتباه و ندانمكارى، به جاى مرقد امام رضا و مرقد امام بزرگوار و مرقد حضرت معصومه و مراسم معنوى، تخت جمشيد را زنده مى‏كند! البته تخت جمشيد، يك اثر معمارى است؛ انسان، اثر معمارى را تحسين مى‏كند و چون متعلّق به ما و مال ايراني هاست، به آن افتخار هم مى‏كند؛ اما اين غير از آن است كه ما دل ها و ذهن ها و جان هاى مردم را متوجّه به نقطه‏اى كنيم كه در آن خبرى از معنويت نيست، بلكه نشانه­ي طاغوتيگرى است! در همان ساختمان ها كه امروز بعد از گذشت يكى دو هزار سال، ويران است، زمانى به مناسبت همين روز نوروز، خدا مى‏داند كه چقدر بى‏گناه، در مقابل تخت طاغوت هاى زمان به قتل مى‏رسيدند و چقدر دل ها ناكام مى‏شدند! اين افتخارى ندارد.

عيد نوروز خوب است، مراسم جشن و سُرور و شاد بودنِ دل­ها خوب و مطلوب است؛ اما در جهت درست. اين كارى است كه اسلام كرده است؛ ما هم به فضل الهى به تبعيّتِ اسلام، همين سياست ها را دنبال مى‏كنيم. مردم هم همين را مى‏خواهند و دل هاى مردم هم دنبال همين چيزهاست. مردم به آن چيزهايى كه جنبه­ی مادّى دارد، مستقلاًّ توجّهى ندارند و اگر آن جنبه­ی مادّى، با يك جنبه­ی انحرافى همراه شد، مردم از آن رويگردانى هم دارند.» [بیانات امام خامنه ای – 1/1/1378]

توصیه­ی مؤکّد اسلام به صله­ی رحم:

* امام باقر(عليه السلام): «ارتباط با خويشاوندان، اعمال را پاکيزه مي­کند، دارايي­ها را افزايش مي­دهد و بلاها را دور مي­کند و مرگ آدمي را به تأخير مي اندازد

* امیرالمؤمنین علي(عليه السلام): «صِلَهُّ الرَّحِمِ توجِبُ المَحَبَّهّ : پيوند با خويشاوندان(صله­ی رحم)، محبت مي آورد.»

* امیرالمؤمنین علي(عليه السلام): «صِلُوا أرحامَكُم ولو بِالسَّلامِ : هرچند با سلام گفتن، با خويشاوندانتان پيوند برقرار كنيد.»

* امیرالمؤمنین علي(عليه السلام): «صِلُوا أرحامَكُم و إن قَطَعُوكُم: با خويشاوندانتان پيوند و رفت و آمد داشته باشيد، هر چند آنان با شما قطع رابطه كرده باشند.»

***

بفرمایید فروردین شود اسفندهای ما

نه بر لب، بلکه در دل، گُل کند لبخندهای ما

سر مویی اگر با عاشقان داری سر یاری

بیفشان زلف و مشکن حلقه ی پیوندهای ما

"مرحوم قیصر امین پور"

 

«عید بر ملت بی نظیر ایران(بخصوص شما سایبری های عزیز) مبارک باد»

نوشته شده در چهارشنبه 1390/12/24ساعت 23:53 توسط میلاد| |

نظر همسر امام خامنه ای راجع به حجاب و خانه‌داری

"به بهانه ی سومین نشست الگوی اسلامی ایرانی پیشرفت، با موضوع زن و خانواده"

متنی که در ادامه می آید مصاحبه با همسر مکرمه مقام معظم رهبری حضرت آیت الله امام خامنه ای می باشد. که برگرفته از مجله محجوبه که نشریه ای خانوادگی، فرهنگی و اجتماعی ویژه بانوان به زبان انگلیسی برای خارج از کشور می باشد. این مصاحبه در سال 1372 چاپ و منتشر شده و به وسیله خانم شیلا مالکی دیزجی به فارسی برگردانده شده است. این مجله که توسط بنیاد اندیشه اسلامی وابسته به سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی منتشر می شود در پی آن است که الگویی جامع از شخصیت و جایگاه زن ارائه دهد و با کجروی ها و برداشت های نادرست از مقام و منزلت زن مقابله کند و حقوق و تکالیف زنان در سالم سازی جامعه بشری و نظام حقوق اسلام در زمینه حقوق زن و خانواده معرفی و بیان نماید.

لطفا کمی از دوران مدرسه تان برای ما بگوئید:

من خاطرات روشنی از دوران مدرسه ام از جمله معلم فرزانه قرآنم،خانم پور رنجبر دارم که گویا اخیراً به رحمت ایزدی پیوسته اند این خانم محترم و متین معلم قرآن ما بود.آن روزها لباس او منحصر به فرد بود.گرچه چادر سرش نمی کرد اما حجاب کامل اسلامی داشت.مقنعه بلند او تا کمرش می رسید این خانم شیوه ابداعی ویژه ای در تدریس قرآن داشت.چهره اش که مملو از متانت و وقار بود هنوز جلوی چشمانم هست و هرگز نمی توانم فراموشش کنم.

 شما چطور با همسرتان آشنا شدید؟

 من در سال 1343با ایشان ازدواج کردم، البته این ازواج همانطور که در خانواده مذهبی آن زمان مرسوم بود، صورت گرفت به این ترتیب که مادر ایشان برای خواستگاری به منزل ما آمدند و بعد از مباحثات معمول مراسم ازدواج انجام شد.

شما چند فرزند دارید؟

ما چهار پسر و دو دختر داریم.همه پسرانمان قبل از انقلاب و دختران مان بعد از انقلاب(انقلاب اسلامی ایران) به دنیا آمدند.

لطفا کمی در مورد زندگیتان، طی دوران قیام اسلامی علیه شاه صحبت بفرمایید:

آن زمان دوران مشقت باری بود و امتحان الهی بود و من خودم را برای تمام مشکلات ممکن آماده کرده بودم و هرگز درباره هیچ چیز لب به شکوه نگشودم. یادم می آید که طی اولین ماه های بعد از ازدواجمان،یک روز همسرم از من پرسید:اگر من دستگیر شوم تو چه احساسی خواهی داشت؟این سوال غیر منتظره ای بود و من ابتدا خیلی ناراحت و آزرده خاطر شدم،اما ایشان آنقدر درباره درگیری،خطرات و مشکلاتش و وظیفه همه افراد در این رابطه صحبت فرمودند که کاملا مرا قانع کردند.

ایشان این مطلب را درست همان روزی که امام خمینی(ره) دوباره بازداشت شدند و ایشان را از قم به تهران آورده و سپس به ترکیه تبعید کردند،مطرح نمود.درآن روز آقای خامنه ای و دیگران در مشهد برای نشان دادن مخالفتشان با این امر آماده شده بودند و در همین زمان بود که از من دربرخورد با مساله دستگیریشان سوال کردند.از همان روز من خودم را از لحاظ فکری آماده رویارویی با خطراتی که در راه مبارزات همسرم پیش خواهد آمد،نمودم.بنابراین،هر وقت ایشان زندانی یا تبعید می شدند یا هنگامی که مجبور بودند پنهانی و مخفی فعالیت نمایند،تمامی مشکلات را با راحتی تحمل می کردم.بعد ها که ما فرزندان بیشتری داشتیم و زندگی گاهی اوقات مشکل تر می شد که البته خداوند همیشه ما را یاری می نمود و هرگز نا امید نشدم.

شما چگونه همسرتان را در مبارزاتشان یاری نمودید؟

فکر می کنم بزرگترین نقش من حفظ جو آرامش خانه بود.طوری که ایشان بتوانند با خیال راحت به کارشان ادامه دهند.من سعی داشتم تا ایشان را از نگرانی در مورد خو و فرزندانم دور نگهدارم.گاهی اوقات که برای ملاقات ایشان به زندان می رفتم از مشکلاتی که داشتیم چیزی به ایشان نمی گفتم و در پاسخ به سوالاتشان درباره وضعیت خودم و فرزندان صرفا خبرهای خوب می دادم.برای مثال،طی ملاقاتهایی که با ایشان در زندان داشتم یا در نامه هایی که در دوران تبعید برای ایشان می نوشتم هرگز چیزی در مورد بیماری فرزندان نمی گفتم و نمی نوشتم.

البته من نیز در زمینه های مختلف نظیر پخش اعلامیه ها،حمل پیام ها،اختفای اسناد و نظیر آن فعالیت داشتم.ولی فکر می کنم اصلا قابل ذکر نیستند.در آخرین ماه های مبارزه در رابطه با پیام های تلفنی امام خمینی(ره) از پاریس کار می کرد من آنها را برای تکثیر و توزیع به مراکزی در مشهد و دیگر شهر ها ارسال می نمودم و اخبار را از مشهد و دیگر شهرهای خراسان جمع آوری نموده و به پاریس مخابره می کردم.اما فکر می کنم مهمترین کار زنان مبارز و آزاده آن زمان ،پشتیبانی معنوی،همدردی و راز داری و تحمل مشقات بود.

آیا همسرتان در خانه به شما کمک می کنند؟

در حال حاضر نه ایشان چنین فرصتی دارند و نه از ایشان چنین انتظاری داریم.اما یک خصیصه بسیار پسندیده ای که ایشان دارند و می تواند نمونه و سر مشقی برای دیگران باشد این است که زمانی که ایشان در منزل هستند، اگرچه معمولا خسته از کار روزانه می باشند اما سعی دارند تا جو خانه را از مشکلات محیط کارشان به دور نگهدارند.

آیا شما کارمند دولت هستید؟

به عنوان یک زن مسلمان در جمهوری اسلامی ایران، نظیر تمامی خواهران مسلمان دیگر، وظایفی بر عهده دارم و با تمام توانم آنها را انجام می دهم، اما هیچ مسوولیت رسمی بخصوصی ندارم.

همسر شما چه انتظاری از شما دارند؟

ایشان بیش  از هر چیزی دیگری انتظار دارند که محیط خانوادگی آرام و شاد و سالم باشد.

لطفا نظراتتان را در مورد حجاب اسلامی برای خوانندگان ما بفرمایید:

به نظر من ((بهترین پوشش برای خارج از منزل،چادر،می باشد)). البته شرعا پوشیدن انواع دیگر پوشش در صورتی که بدن را کامل بپوشاند و جذب و تنگ نباشد اشکالی ندارد.اما به طور کلی چادر ترجیح دارد.برای درون خانه کاملا متفاوت است.البته پوشش در هر شرایطی باید مطابق عفت اسلامی باشد.

سیره زندگانی شما چگونه است؟

سال هاست که ما اشیای تجملاتی را به خانه مان راه نداده ایم.زیبایی خوب است اما نباید خودمان را درگیرزندگی  تجملاتی بکنیم.ما در خانه مان دکوراسیون به معنای متداول آن،فرش ها و پرده های قیمتی،مبلمان و غیره نداریم. سالها پیش خودمان را از این چیزها رها کرده ایم،والدین آقای خامنه ای در این رابطه سر مشق ما بوده اند و مادر ایشان چنین تجملاتی را مورد انتقاد قرار می دادند و من نیز همین عقیده را دارم. همیشه به فرزندانمان توصیه می کنم که آنها هم باید در رفتار شخصی شان این گونه باشند.زیرا اشیای لوکس غیر ضروری می باشد.

«لازم به ذکر است که مصاحبه ی مذکور در ماهنامه خبری و فرهنگی ره آورد دانشگاه در سال 1372 منتشر گردیده است.»

http://rajanews.com/detail.asp?id=103563

کد خبر:103563

نوشته شده در یکشنبه 1390/10/18ساعت 0:20 توسط میلاد| |

برنامه مراسم عزاداری ایام محرم در حضور حضرت آیت‌الله امام خامنه‌ای(ارواحنا له الفداه)

8/9/1390

ایام مراسم تاریخ قبل از منبر
سخنران عزاداری
شب اول
شنبه
7 محرم
90.09.12

قرائت قرآن: سعیدیان
مداح: ماهرخسار

حجت‌الاسلام و المسلمین
عالی
حاج منصور ارضی، حسین سازور
شب دوم
یكشنبه
8 محرم
90.09.13

محسن اعتمادیان

حجت‌الاسلام و المسلمین
دكتر رفیعی
علی انسانی
شب سوم
دوشنبه
9 محرم
90.09.14
احمد چینی حجت‌الاسلام و المسلمین
علم‌الهدی
سعید حدادیان
شب چهارم
سه‌شنبه
10 محرم
90.09.15
عاصی حجت‌الاسلام و المسلمین
سیداحمد خاتمی
محمود كریمی
شب پنجم
چهارشنبه
11 محرم
90.09.16

صادق آهنگران

حجت‌الاسلام و المسلمین
پناهیان
محمد طاهری
شب ششم
پنج‌شنبه
12 محرم
90.09.17
مهدی سماواتی حجت‌الاسلام و المسلمین
صدیقی
مهدی سلحشور

*همراه با اقامه‌ی نماز جماعت مغرب و عشا در حسینیه امام خمینی(ره) واقع در خیابان فلسطین، تقاطع خیابان آذربایجان

*همچنین هر شب قبل از اقامه‌ی نماز مغرب و عشاء، احكام شرعی توسط حجت‌الاسلام فلاح‌زاده بیان می‌شود.

نوشته شده در سه شنبه 1390/09/08ساعت 19:20 توسط میلاد| |

پيامک سفر امام(مد ظله العالي) به کرمانشاه

خشکسالی شده، اي بارشِ باران برگرد

جانشين خلف پير جماران برگرد

نفست حافظ اين شهر گناه آلود است

نازنين رهبر ما، زود به تهران برگرد

***

از دم صبح، کمي اين دل شيدا تنگ است

بي تو تهران همه جا تار و سحر بي رنگ است

تو که نُه روز ز ما دوري و کرمانشاهي

قدر يک سال براي تو، دل ما تنگ است

نوشته شده در یکشنبه 1390/07/24ساعت 9:44 توسط میلاد| |

ميلاد عشق

او تولد يافت "جانبازي" كند

ميهنم ايران سرافرازي كند

او تولد يافت تا "رهبر" شود

ما همه عاشق، او دلبر شود

او تولد يافت گردد "نور عين"

برترين "آقا" پس از "پير خمين"

ما همه "عمار"، او باشد "ولي"

جان ما قربان تو "سيدعلي"

ولادت پيشواي مسلمين حضرت امام خامنه اي(روحي له الفداه) مبارك باد

نوشته شده در جمعه 1390/04/24ساعت 13:1 توسط میلاد| |

                 شرم باد بر دوستان بي وفاي مدعي ولايتمداري

  چه کسي مثل سيد حسن نصرالله، قدر امام خامنه اي(روحي له الفداه) را مي داند؟

                                                      ***

سيد حسن نصرالله:

   "مسئولیت ما آن است كه این امام عظیم را به امت معرفی كنیم."

                               

                                                                 ***

ما با رهبری بزرگ در رهبری، تقوا، فقه و اجتهاد روبه‌رو هستیم؛ رهبری كه دیدگاهی همه‌جانبه، عمیق و متین براساس مبانی فكری ثابت دارد، از مشكلات و نیازها آگاه است، از امكانات آگاه است، راه‌حل‌های مناسب و هماهنگ با اصول و پایه‌ها را می‌شناسد، و از این رو با تمام رویدادها و تحولات و موضوعات با نگاهی روشن و عمیق با این دیدگاه همه‌جانبه تعامل می‌كند و در تمام دیدارهای ایشان با اقشار مختلف مردم شما با رهبری آگاه به موضوع و جزئیات امور روبه‌رو هستی كه كارشناسانه نظر می‌دهد.

ما با شخصیتی عظیم و استثنایی روبه‌رو هستیم كه بسیاری در میان امت، چیزی درباره او نمی‌دانند و كمتر كسی با این شخصیت آگاه هستند  ما می دانیم كه این رهبر در میان امت و حتی در ایران چقدر مظلوم است حتی در بارزترین و روشن‌ترین بعد در شخصیت ایشان یعنی بعد رهبری و سیاسی ایشان مظلوم است. شما در برابر شخصیتی قرار داری كه دشمنان، او را محاصره كرده اند و دوستان نیز حق او را آن‌گونه كه باید ادا نمی‌كنند.

مسئولیت ما آن است كه این امام عظیم را به امت معرفی كنیم تا از بركات وجود چنین رهبر و فقیه و اندیشمندی برای حاضر و آینده و دنیا و آخرت خود استفاده كنند و این در شرایطی است كه امت با چالش‌هایی روبه‌رو است كه درتمام دهه‌ها و قرن‌های گذشته با آن روبه‌رو نبوده است.

متن کامل سخنان سيد حسن نصرالله در ادامه مطلب


ادامه مطلب
نوشته شده در سه شنبه 1390/03/17ساعت 12:10 توسط میلاد| |

برنامه مراسم عزاداری ایام فاطمیه در حضور حضرت امام خامنه‌ای

"حسینیه امام خمینی (ره)"

 
 
ایام مراسم مداح پیش از منبر سخنران عزاداری

شب اول
چهارشنبه
30 جمادی‌الاول
۱۴/۲/۹۰
 
قاری:
جناب آقای
سعید طوسی
حجت‌الاسلام آقای صدیقی جناب آقای حاج منصور ارضی
جناب آقای حسین سازور

شب دوم
پنج‌شنبه
1 جمادی‌الثانی
۱۵/۲/۹۰
 
جناب آقای سماواتی حجت‌الاسلام آقای نقویان جناب آقای محمدرضا طاهری

شب سوم
جمعه
2 جمادی‌الثانی
۱۶/۲/۹۰
 
- حجت‌الاسلام آقای سیداحمد خاتمی جناب آقای محمود كریمی

شب چهارم
شنبه
3 جمادی‌الثانی
۱۷/۲/۹۰
 
- حجت‌الاسلام آقای پناهیان جناب آقای میثم مطیعی

شب پنجم
یك‌شنبه
4 جمادی‌الثانی
۱۸/۲/۹۰
- حجت‌الاسلام آقای علم‌الهدی جناب آقای مرتضی طاهری
 
التماس دعا
 
نوشته شده در یکشنبه 1390/02/11ساعت 14:30 توسط میلاد| |

ولايت فقيه هست که جلوی ديکتاتوري را مي‌گيرد

جملات زير بخش‌هايي از بيانات بنيان‌گذار انقلاب اسلامي ايران امام‌خميني(ره) است كه در تبيين نقش مهم ولايت فقيه در جلوگيري از ديكتاتوري در كشور ايراد شده است. به گزارش رجانيوز، اين بيانات ارزشمند در صفحه 23 از جلد 11 صحيفه امام، موجود است:

"ولايت فقيه هست که جلوی ديکتاتوري را مي‌گيرد. اگر ولايت فقيه نباشد، ديکتاتوري مي‌شود. آن که جلو مي‌گيرد از اينکه رئيس جمهور ديکتاتوري نکند، آن که جلو مي‌گيرد از اينکه رئيس ارتش ديکتاتوري نکند، رئيس ژاندارمري ديکتاتوري نکند، رئيس شهرباني ديکتاتوري نکند، نخست وزير ديکتاتوري نکند؛ آن فقيه است.

آن فقيهي که براي امت تعيين شده است و امام امت قرار داده شده است، آن است که مي‌خواهد اين ديکتاتوري‌ها را بشکند و همه را به زير بيرق اسلام و حکومت قانون بياورد. اسلام، حکومتش حکومت قانون است؛ يعني قانون الهي، قانون قرآن و سنت است. و حکومت، حکومت تابع قانون است؛ يعني خود پيغمبر هم تابع قانون، خود امير المؤمنين هم تابع قانون، تخلف از قانون يک قدم نمي‌کردند و نمي‌توانستند بکنند."

 

نوشته شده در پنجشنبه 1390/02/08ساعت 18:45 توسط میلاد| |

نامه شیعیان بحرین به امام خامنه­ ای

در پی بحرانی شدن اوضاع جاری در بحرین و افزایش حملات وحشیانه نیروهای رژیم بحرین که از سوی کشورهای مختلف حمایت می شوند، گروهی از شیعیان بحرینی نامه ای کوتاه خطاب به ولی امر مسلمین جهان حضرت آیت ا... امام خامنه ای(أدام الله ظله العالی علی رئوس المسلمین) نوشته و نسخه ای از آن را برای پایگاه خبری شیعه آنلاین ارسال کردند. متن کامل این نامه به شرح ذیل است:

 

بسم‌الله الرحمن الرّحیم

محضر مبارک ولی امر مسلمین جهان حضرت آیت‌ الله العظمی سیّد علی خامنه ‌ای(مدظله العالی)

سلام علیکم

با سلام و صلوات بر خاتم أنبیا محمّد مصطفی(صلی الله علیه و آله و سلم)،‌ او که پیامبر بود و از ایشان رسالت بر دوش داشتن را آموختیم، بر علی(علیه السلام) که از ایشان عدالت وار بودن را یاد گرفتیم، بر سیّده دو عالم که در ایشان ولایتمداری را یافتیم، بر سبْطیْ شباب اهل الجنّة که از ایشان صبر و فرهنگ سرخ شهادت را به ارث بردیم، ‌بر ائمّه‌ طاهرین(علیهم‌ السّلام) که از ایشان جهاد در راه حق را آموختیم و بر تک سوار آخرالزّمان(عج) که از ایشان انتظار اصلاح را به تعلّم نشستیم.

سلام ما بر آن امامی که در عرصه‌ی تاریکِ تاخت و تاز طاغوتیان قیام نمود و درود فراوان بر حضرتعالی که پرچمدار فعلی انقلاب اسلامی و ولی امر مسلمین جهان هستید.

ما گروهی از شیعیان بحرین هستیم که از حضرتعالی تقلید می کنیم و سیرت و سنّت جنابعالی برای ما حجّت است. واقعیت این است که اکنون از ظلم و ستم آل خلیفه نزد جنابعالی شکایت می کنیم. فشار بر ما سنگین شده به حدّی که برادران و خواهران و عائله ما را در مقابل چشممان می کُشند، فریادرسی کمک نمی کند ما را. اجتماع می کنیم برای رضای خدا و در راه عزّت مسلمین و شیعیان اما کشته می شویم.

از شما درخواست می کنیم برایمان نزد خدا دعا کنید؛ زیرا اطمینان به استجابت آن داریم. و در ثانی کوچک تر از آنیم که درخواستی کنیم، مع ذلک رنج این آلام و مصیبت ها را که از همه طرف ما را احاطه کرده، جز با حضرتعالی با چه کسی در میان بگذاریم؟ هر طور که صلاح می دانید ما مقلّدان و فرزندان خود در بحرین را یاری دهید. سخنرانی عربی جنابعالی در خصوص انقلاب مصر، برادران مصری ما را منصور گردانید و موجب توفیق و نصرت آنان شد، ما نیز در رنج و عذابیم و جز مقاومت و آمادگی برای شهادت چیزی نداریم و از خداوند متعال فتح و نصرت را مسئلت می کنیم.

وَالنَّصرُ قادِم إن شاءالله

جمعی از مقلّدان حضرت آیت الله العظمی خامنه ای در بحرین

منبع:   http://shia-online.ir/article.asp?id=17055

***

"در مسئله‌ى بحرين، در مسئله‌ى ليبى، در مسئله‌ى يمن، همه‌ى كسانى كه مي توانند در اين قضايا داورى كنند، اگر دقت كنند، اين قدرت هاى غربى را جنايتكار و مقصرِ غيرقابل اغماض خواهند شناخت. اينها دارند به مردم ظلم مي كنند. تحليل اينها كار تحليلگران سياسى است؛ خب، تحليل مي كنند، مي گويند؛ آنچه كه سرجمع همه‌ى اينهاست، اين است كه امروز آمريكا و غرب و اينها دارند به نفع صهيونيست ها، به نفع دولت جعلى اسرائيل، به اين مردم فشار مى‌آورند و ظلم مي كنند؛ كه بيش از همه هم مردم بحرين متأسفانه مورد ظلم قرار گرفته‌اند."

بیانات امام خامنه ای در جمع مردم استان فارس - ۳/۲/۱۳۹۰

نوشته شده در دوشنبه 1390/02/05ساعت 18:37 توسط میلاد| |

پیامک های سال نو

بهر پیروزی ایران عدل و دادی می کنم


از همه فرمایش رهبر اطاعت می کنم


امر کردی رهبرا بر روی چشمان ترم


چشم آقا، من جهاد اقتصادی می کنم

سال جهاد اقتصادي 

از لطف خدا به دل نمادی داریم

بر دفع بدی چراغ و هادی داریم

در سال جهاد اقتصادی گوییم:

عشق است که رهبری جهادی داریم

***

ما در تن خود روح جهادی داریم

روحیه ی احمدی نژادی داریم

امسال به امر حضرت خامنه ای

تکلیف جهاد اقتصادی داریم

***

رهبرا از شوق لبخند تو شادی می کنیم

اذن تو باشد اگر، عزم جهادی می کنیم

کوری چشم تمام دشمنان بُزدلت

سال نو را هم جهاد اقتصادی می کنیم

***

امید که حق، سرور و شادی بدهد

شوری چو نسیم بامدادی بدهد

امید که حضرتش در این سال جدید

توفیق جهاد اقتصادی بدهد

***

حقا که دلم نوید شادی داده

انگیزه ی اردوی جهادی داده

امروز امیر جبهه ی خوبی ها

فرمان جهاد اقتصادی داده

***

رزمنده و در صف جهادیم امسال
 
نابودگر ظلم و فسادیم امسال

 از امر امام مسلمین خامنه ای
 
مامور جهاد اقتصادیم امسال
 
***
 
با یاد خدا آمده است سال نود
 
باید که جهاد اقتصادی بشود
 
با وحدت مسلمین و یاری خدا
 
آمریکا و صهیونیسم از بین برود
 
***

از فاو و فرات و فکه یادی باید

 

در جبهه ی جنگ نرم جهادی باید

 

در راه گذشتن ز حصار تحریم

 

این بار جهاد اقتصادی باید

 

***

از نسل علی، امام و هادی داریم

هر سال نشانه و نمادی داریم

فرموده ولی امرمان خامنه ایی

امسال جهاد اقتصادی داریم

***

نوروز ۱۳۹۰ مبارک باد

نوشته شده در دوشنبه 1390/01/01ساعت 20:17 توسط میلاد| |

اقدام خودجوش مصری‌ها در انتشار گسترده فایل
 
صوتی خطبه امام خامنه ای

 

"من بنام ملت و دولت انقلابی ایران به شما ملت مصر و ملت تونس درود می فرستم و پیروزی كامل شما را از خداوند عزیز مسألت می كنم. من به شما و قیامتان افتخار می كنم."

ولی امر مسلمین جهان حضرت امام خامنه ای(روحی فداه) -  15/11/1389

پس از ایراد خطبه‌های حکیمانه امام خامنه ای در نماز جمعه ۱۵ بهمن، مردم مصر به شکل خودجوش در حال انتشار فایل صوتی بخش عربی این خطبه‌ها هستند.

به گزارش شبکه ایران، در حالی که رسانه‌های غربی می‌کوشند تا با کمرنگ کردن انگیزه‌های اسلامی مردم مصر، قیام این کشور را تنها ناشی از مشکلات اقتصادی جلوه دهند، استقبال گسترده مردم مصر و دیگر کشورهای عربی از بخش‌هایی از خطبه‌های حکیمانه امام خامنه ای در نماز جمعه روز گذشته تهران که به زبان عربی قرائت شد، حاکی از توجه و الگوگیری انقلابیون مصری است.

بر اساس گزارش‌های رسیده از منابع عربی، بسیاری از مردم کشورهای عربی و به خصوص انقلابیون مصری از روز گذشته با استقبال از سخنان امام خامنه ای در حمایت از قیام مردم مصر، اقدام به انتشار گسترده فایل صوتی و متن بخش‌های عربی خطبه روز گذشته ایشان می‌کنند. 


 

این گزارش حاکیست، بسیاری از کاربران عرب اینترنت نیز فایل صوتی و یا تصویری بخش عربی سخنان امام خامنه ای در مورد قیام مردم مصر را با عنوان " سخنان امام خامنه‌ای در مورد انقلاب مصر" منتشر کرده‌اند.
انتشار گسترده این بیانات حکیمانه در شرایطی صورت می‌پذیرد که رژیم مصر با مسدود کردن ارتباطات از جمله اینترنت، سعی کرده است جلوی مردم این کشور را در دسترسی آزادانه به منابع تاثیرگذار بگیرد. با این حال عزم جوانان مصری برای انتشار خطبه‌های امام خامنه ای جزم‌تر از آن است که رژیم مصر بتواند در برابر آن ایستادگی کند.

در همین حال فعالان شبکه‌های اجتماعی اینترنتی نیز بلافاصله پس از اتمام سخنان روز گذشته رهبری ایران، اقدام به انتشار آن کردند. همچنین وبلاگ‌نویس‌های مشهور مصری نیز علاوه بر انتشار فایل صوتی بخش عربی خطبه روز گذشته امام خامنه ای، ترجمه انگلیسی این سخنان را در صفحات خود منتشر کرده‌اند.
انتشار گسترده بیانات امام خامنه ای در مصر، از سوی کارشناسان مسایل سیاسی، تاکیدی بر شکل‌گیری موج بیداری اسلامی در میان ملت‌های اسلامی از جمله ملت مصر است که ولي امر مسلمين جهان نیز در سخنان خود به آن اشاره کرده بودند.
کارشناسان امور خاورمیانه همچنین تصریح می‌کنند که ماهیت سکولار نظام حاکم بر مصر با خواسته‌های مردم مسلمان مصر تناقض آشکار دارد و طبعا تغییر ماهوی این نظام در راستای خواست مردم این کشور، تنها راه بازگشت آرامش به این کشور و شکل‌گیری یک نظام‌ مردمسالار واقعی است. 
رجانيوز؛ کد خبر:78328

نوشته شده در شنبه 1389/11/16ساعت 21:19 توسط میلاد| |

تي شرت هاي انقلابي

 


عکس - تی شرت با عکس رهبری


عکس - تی شرت با عکس رهبری

عکس - تی شرت با عکس رهبری
 


نوشته شده در دوشنبه 1389/10/13ساعت 15:4 توسط میلاد| |

بكوشيد قدرت تحليل پيدا كنيد

بیانات امام خامنه ای(روحی فداه) - ۲۰/۳/۱۳۷۵

خواص، طبعاً دو جبهه‌اند: خواصِ جبهه‌ی حق و خواص جبهه‌ی باطل

با خواص طرفدار باطل بايد جنگيد. اينكه ترديد ندارد

يك عدّه جزءِ عوامند و قدرت تصميم‌گيری ندارند. عوام، بسته به خوش طالعی خود، اگر تصادفاً در مقطعی از زمان قرار گرفتند كه پيشوايانی مثل امام اميرالمؤمنين(عليه‌السّلام) و امام راحل ما، بر سرِ كار بودند و جامعه را به سمت بهشت می‌بردند، به ضربِ دستِ خوبان، به سمت بهشت رانده خواهند شد.

مواظب باشيد جزءِ عوام قرار نگيريد...عوام بودن، دستِ خودِ من و شماست

هر كاری می‌كنيم از روی بصيرت باشد. هر كس كه از روی بصيرت كار نمی‌كند، عوام است

بكوشيد قدرت تحليل پيدا كنيد

خواصِ طرفدارِ حق؛ يعنی كسانی كه می‌توانند در صورت لزوم از متاع دنيوی دست بردارند

وقتی از ترس جان، از ترس تحليل و تقليل مال، از ترس حذف مقام و پست، از ترس منفور شدن و از ترس تنها ماندن، حاضر می‌شوند حاكميت باطل را قبول كنند و در مقابل باطل نمی‌ايستند و از حق طرفداری نمی‌كنند و جانشان را به خطر نمی‌اندازند؛ آنگاه در جهان اسلام فاجعه با شهادت حسين‌بن‌علی(عليه‌السّلام) - با آن وضع - آغاز می‌شود.

يك وقت يك حركت بجا، تاريخ را نجات می‌دهد

از هر طرف حركت می‌كنيم، به خواص می‌رسيم.

...

مشروح بیانات در ادامه مطلب

 

 


ادامه مطلب
نوشته شده در سه شنبه 1389/09/30ساعت 10:48 توسط میلاد| |

مرجع دریافت قالبها و ابزارهای مذهبی
Design By : Night Melody